Wyświetl pojedynczy post
harimata
Senior Member
 
 
Od: 09.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12677
Stary 04.05.2011, 19:53
Arapaho napisał(a):Wyświetl post
To akurat nie błąd a premedytacja . Tożsame z "autorytety"



Mylisz się .Mieszko zjednoczył Polan zamieszkujących okolice dzisiejszej Wielkopolski i Wiślan zamieszkujacych głównie okolice dzisiejszej Małopolski. Dołączył do nich także częśc mniejszych plemion połabskich, kujawskich i z rejonu Mazowsza (np.Goplan,Mazowszan,Lędzian).Mówili oni językiem bardzo zbliżonym i kultura była także słowiańska.Nigdzie nie pisałem że było inaczej
Nie będę się spierał bo to nie mój okres historyczny ale od 963r do chrztu istniało tylko jedno państewko plemienne. To właśnie Polanie z których wywodził się Mieszko I. Rozbudowa plemienia Polan i podwalin Polski rozpoczęła się poprzez podboje sąsiednich plemion w tym Wiślan. A zjednoczenie było wynikiem podbojów.
Kod:
               W czasach powszechnego fałszu, mówienie prawdy jest rewolucyjnym aktem

9 października wywal Tuska do śmietnika !