Smieszy, tumani, przestrasza:
Cytat:
Tusk: na meczach nie będzie kibiców
Środa, 4 Maja 2011 Polska
Premier Tusk zapowiedział, że będą podejmowane decyzje o niewpuszczaniu ludzi na stadion. Spotkania rozegrają się bez publiczności wszędzie tam, gdzie policja wyda negatywną ocenę dotyczącą bezpieczeństwa meczu.
Tusk stwierdził, że dzisiaj wyraźnie nie można liczyć na jednolitą, twardą postawę wszystkich instytucji, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na imprezach masowych. Dotyczy to szczególnie organizatorów i klubów. Nie chodzi o ich złą wolę- zastrzegł premier, "być może nie potrafią, być może nie są w stanie zapewnić ładu i bezpieczeństwa"- zaznaczył.
Premier wyjaśnił, że do tej pory bardzo częstą praktyką była negatywna ocena dotycząca ewentualnego bezpieczeństwa meczu i pozytywna decyzja wydana przez jego organizatorów. Dodał, że odnosi wrażenie, iż w niektórych miejscach "środowiska chuligańskie zdominowały legalne władze organizacji sportowych czy klubów".
|