To akurat nie błąd a premedytacja

. Tożsame z "autorytety"
harimata napisał(a):

|
Trochę źle piszesz z tym zjednoczeniem. Polska nie powstała w wyniku zjednoczenia kilkudziesięciu plemion o różnym języku, kulturze itp. Państwo Polskie powstało z 1 plemiona gdzie zaczęła się tworzyć administracja państwa natomiast dopiero potem nastąpiło powolne nawracanie innych plemion na kulturę i wiarę przyjętą przez Polan. Państwo Polan było tworzone od podstaw a nie było zlepkiem różnych plemion.
|
Mylisz się .Mieszko zjednoczył Polan zamieszkujących okolice dzisiejszej Wielkopolski i Wiślan zamieszkujacych głównie okolice dzisiejszej Małopolski. Dołączył do nich także częśc mniejszych plemion połabskich, kujawskich i z rejonu Mazowsza (np.Goplan,Mazowszan,Lędzian).Mówili oni językiem bardzo zbliżonym i kultura była także słowiańska.Nigdzie nie pisałem że było inaczej