Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12675
Stary 04.05.2011, 13:10
Proud napisał(a):Wyświetl post
To pisz wolniej Zazwyczaj pomaga

Często mądrze piszesz, dlatego nie przystoi aby użytkownik z takim stażem robił błędy typu ałtorytetów przez szybkie pisanie
To akurat nie błąd a premedytacja . Tożsame z "autorytety"

harimata napisał(a):Wyświetl post
Trochę źle piszesz z tym zjednoczeniem. Polska nie powstała w wyniku zjednoczenia kilkudziesięciu plemion o różnym języku, kulturze itp. Państwo Polskie powstało z 1 plemiona gdzie zaczęła się tworzyć administracja państwa natomiast dopiero potem nastąpiło powolne nawracanie innych plemion na kulturę i wiarę przyjętą przez Polan. Państwo Polan było tworzone od podstaw a nie było zlepkiem różnych plemion.
Mylisz się .Mieszko zjednoczył Polan zamieszkujących okolice dzisiejszej Wielkopolski i Wiślan zamieszkujacych głównie okolice dzisiejszej Małopolski. Dołączył do nich także częśc mniejszych plemion połabskich, kujawskich i z rejonu Mazowsza (np.Goplan,Mazowszan,Lędzian).Mówili oni językiem bardzo zbliżonym i kultura była także słowiańska.Nigdzie nie pisałem że było inaczej
Ostatnio edytowane przez Marszałek : 04.05.2011 o godz. 13:56.
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej