wiślak 86 napisał(a):

|
Wojtas ponieważ się pojawiłeś w tym temacie odpowiedz proszę na zadane jakiś czas temu moje pytania zamiast atakować inne partie:
|
1) jaka kara groziłaby politykom przed sądem zgodnie z pkt 1 programu?
Trybunał Stanu - wiadomo że każdy przypadek rozpatrywali by sędziowie.
2) do jakiego poziomu należy obniżyć podatki?
Należy obniżyć jak najniżej sie da - oczywiście stoponiowo rok w rok w dół.
3) Bieda- chcecie zlikwidować ZUS zastępując go inną instytucją jaki to ma sens? czy nie lepiej zmienić rolę ZUSu?
ZUS to moloch państwowy przejadający nasze pieniądze - trup nawet po retuszu dalej zostaje trupem. ZUSu nie ma zastąpić inna instytucja tylko fundusze emerytalne prywatne które będą konkurować abyś je wybrał . A jak uznasz że oszczedzanie na emeryture nie jest Ci potrzebne to poprostu nie bedziesz oszczedzał/inwestował.
4) a co z ludźmi którzy ulegliby jakiemuś wypadkowi, chorobie itp. kto miałby im wypłacać rentę jeżeli np. zachorują w wieku 20-30lat?
Tutaj rzeczywiście trzeba było by sie zastanowić ale jest to wszystko to ogarnięcia. Pytanie ile teraz dostaje taka osoba renty?
5) co z lidźmi którzy są niezaradni życiowo ( mają siano w głowie) czy należy utworzyć dla nich specjalne getta i pozamykać?
To ich problem (ewentualnie ich rodzin) Państwo nie powinno zajmować sie pomoc niezaradnemu obywatelowi tylko stworzyć mu jak najlepsze warunki do życia - czytaj - łatwość w znalezieniu pracy . Jeżeli tak bedzie i on nie bedzie chciał tej pracy podjąć to jego wybór.Jest wolnym człowiekiem.
6) Ogłosić amnestię dla skazanych za łamanie absurdalnych przepisów- wymień mi przynajmniej 5 takich przypadków?
Mam Ci wymienić 5 absurdalnych przepisów w Naszym kraju? Picie w miejscu publicznym , palenie w miejscu publicznym, palenie trawki , odpalenie racy na meczu , zabicie kogoś lub zranienie w obronie koniecznej itp itd. Za te rzeczy możesz być skazany..
7) wysoko opłacać Wojsko, Policje i służby specjalne - odbierając im za to wszelkie możliwości działania w gospodarce- czyli co zmowy cenowe monopole to byłaby codzienność w waszym państwie? bo nagle taksówkarze podnoszą cenę za km. do 300zł. i nikt im nie zabroni! podniosą cenę prądu o 300% bo nie będzie kontroli!
Tzn sądzisz że dzięki SS(służbą specjalnym) dziś browar kosztuje 2,50 a nie 200 zł ? Jak taksówkarz ustali taką cene to nikt z nim nie bedzie jeździł!Jak prąd zdrożeje o 300% to wiekszości nie bedzie na to stać i nie zapłąci !
8) Ustabilizować system: po zmianie przepisów wprowadzić zasadę, że nowa ustawa wchodzi w życie dopiero po sześciu latach od chwili uchwalenia!- a co z dynamicznym prawem? z szybko rozwijającymi się dziedzinami? przez te sześć lat to wszytko się zmieni i ustawa nie będzie potrzebna!
W tym momencie sejm produkuje mase ustaw zupełnie nie potrzebnych - ustawy ważne policzysz na palcach jednej ręki przez całą kadencje - wiec uważam że ten pomysł jest do dopracowania.
9) Sprzeciwiamy się dyskryminacji mniejszości poprzez narzucanie woli większości i wpływowi polityków na życie jednostki.- czyli małżeństwa homo i adopcje dopuszczacie? i nie gryzie się to z tym o czym ostatnio dyskutowaliśmy? bo mnie aż razi w oczy niekonsekwencja!
Światopogląd
W sprawach społecznych nasz światopogląd można określić jako konserwatywny. Opowiadamy się za ochroną pewnych naturalnych praw, przysługujących każdemu, takich jak: ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci, prawda, honor, szacunek dla tradycji i symboli wiary. Sprzeciwiać się będziemy próbie narzucenia jakiegokolwiek światopoglądu, wyznania, czy stylu postępowania innym, przez poszczególne grupy i organizacje, uważające się za "reprezentantów" określonych środowisk. Każdy ma prawo do dowolnego postępowania, wyznania czy poglądów, pod warunkiem że nie narusza to dobrego smaku i poczucia godności innych osób.
10) Opowiadamy się za całkowitą prywatyzacją majątku państwowego - czyli co zakładamy że Rosjanie wykupują całą gałąź gospodarki (energetykę) i dyktują swoje ceny? mało tego państwo nie może się sprzeciwić bo nie ingeruje w gospodarkę?
http://pokazywarka.pl/gazprom/
Dziś Ruscy robią z Nami co chcą - za Naszych rządów gorzej nie będzie
11) esteśmy zwolennikami swobodnej wymiany dóbr i usług między Polską a innymi krajami, brakiem ograniczeń w handlu międzynarodowym, w przepływie ludności, a także dodatkowym kosztom w postaci ceł nakładanym na obce towary. SUPER wsjo budjet MADE IN CHINA!!
Jak zniknie większość durnych podatków to My bedziemy chińczykami Europy
proszę odpowiedz na wszystkie pytania zachowując kolejność aby było łatwiej rozmawiać. bo skoro reprezentujesz tą partię to chyba powinieneś znać odpowiedzi