rw88 napisał(a):

|
. Najlepsi nasi zawodnicy, jak Szczęsny, Boruc, Piszczek, Głowacki, Brożkowie, Matuszczyk, Peszko, Kuba, Obraniak, Lewadnowski, Jeleń itd. grają w silnych ligach, w bardzo dobrych klubach, ale jest ich NIEWIELU, i to jest główny problem.
|
Problem jest taki : z III,czy II ligi praktycznie nie da sie wyciągnąc perspektywicznego zawodnika.
Takie coś powinno działać na takiej zasadzie jak w każdej lidze ale u Nas to nie przechodzi i zabija piłkarza.
Wyróżniajacy sie piłkarz z III,II ligi ------------->>transfer/wypozycznie do klubow typu Bytom,Chorzów,Arka druzyny dolnej części --------------->> nastepnie transfer do druzyny topowej Wisła,Legia,Lech ------>transfer do Europy
a u Nas to działa na takiej zasadzie
Wyrózniajacy sie piłkarz III,II ligi ------------->> cena na Bytom czy Arke zbyt zbyt wygórowana, bo taki klub wyprodukuje dobrego piłkarza nie raz na sezon a raz na 5,10 lat, wiec od razu chce go sprzedać za 10letni budżet. Niestety tak jest.
I taki piłkarz z reguły zostaje juz do konca zycia kopać sie w III,II lidze zamiast w wieku 19,20 lat podbijać Ekstraklasę.
Niby czemu teraz klubu Ekstraklasy podpisują umowy filialne z klubami niższych lig? Wlasnie po to by można było wyciągnąc piłkarza obiecującego za racjonalne pieniadze a nie za złote góry. Bo taki piłkarz musi sie sprawdzic,a wiadomo nie kazdy sie sprawdzi.
przykładów jest masa
Przed sezonem Arka chciała piłkarza Resovii (3 liga) cena : 500.000 PLN
Znam chłopaka co w wieku 16,17 lat był na testach w Elsze,Kadyksie a teraz kopie sie w III lidze.Czemu ? Bo jak miał okazje do Naszej ligi pójść wyżej, to ...krzyczeli kokosy.
Własnie dlatego kupujemy wyglądający ładnie szrot z zagranicy.
emj10 napisał(a):

3 Polaków Mistrz Niemiec
3 Polaków Mistrz Turcji
3 Polaków Mistrz Polski
1 Polak Mistrz Belgii
1 Polak Mistrz Anglii
2 Polaków na pudel w Anglii (vice,albo 3)
1 Polak v-ce Mistrz Fracji, Hiszpanii
kogoś tam niby mamy...