Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11569
Stary 01.05.2011, 08:31
kreseq napisał(a):Wyświetl post
Poziom sie nie podnosci, to "wielcy" znizaja sie do reszty - to juz wiemy.
Bądźmy obiektywni, dół i środek zrobiły głównie taktycznie kolosalny postęp, również piłkarze w takich klubach (szczególnie zagraniczni) to półka wyżej niż kilka lat temu. Kilka lat temu tacy ludzie jak Robert Jeż czy Michał Gasparik byliby kandydatami do gry w Wiśle, a nie Górniku. Mają również Bembena, obrońcę z olbrzymim doświadczeniem w 1 i 2.Bundeslidze, jest Sikorski, niegdyś olbrzymi talent pukający z rezerw do drzwi pierwszej kadry Bayernu Monachium, a skład uzupełniają solidni ligowcy jak Stachowiak, Jop, Banaś, Magiera, Kwiek, Zahorski.

Ale tak naprawdę to marne pocieszenie, bo postęp w przygotowaniu taktycznym nie sprawia, że mecze ogląda się z większą przyjemnością, wręcz przeciwnie, no i to czołówka wyznacza w Europie poziom naszej ligi, a tutaj regres jest spory...I to nie pod względem posiadanych piłkarzy, bo takich zawodników jak Pareiko, Jaliens, Melikson, Genkow, Vrdoljak, Hubnik, Arboleda, Stilic, Kriwiec, Rudnevs wtedy wielu nie było, potencjał jest porównywalny, a Lech ma nawet wyższy niż kilka lat temu. Regres jest głownie pod względem mentalności, taktyki i takiego ogólnego zaangażowania, gry drużynowej. Teraz Wisła czy Legia wychodzi na miękkich nogach przeciwko Zagłębiu czy Górnikowi, co kiedyś było nie do pomyślenia...

Problemy Lecha i Legii moim zdaniem nie byłoby strasznie trudno rozwiązać, bo tam potencjał jest, tylko trenerzy beznadziejni (w szczególności Bakero, bo Skorża tylko nie ma charyzmy, ale ma umiejętności) - zagraniczny trener typu Maaskanta wywindowałby te drużyny zdecydowanie w górę, tworząć 3-4 drużynową czołówkę naszej ligi. Natomiast głównym problemem Wisły jest brak ławki rezerwowych, stąd tutaj jest potrzeba wydania sporej kasy na nowych zawodników.

Szkoda, że Wisła odpuszcza ME, taka Legia zyskała 4-5 solidnych polskich zawodników do swojej kadry dzięki owocnej pracy z młodzieżą, a Wiśle parcia młodych zawodników na zagraniczne gwiazdki zdecydowanie brakuje.

Zbychu napisał(a):Wyświetl post
Po tym co widze to nie zdziwie się jak Śląsk wywalczy puchary.Ten "przegubowiec" naprawde jest skuteczny.Co do nas,cały czas jest przewaga z tym że terminarz może swoje napsuć.Co do PP - dla Legii lepiej jak przegra,innaczej Skorża pewnie jakimś cudem zostanie a drużyna się skompromituje w Europie.
Życzę dobrze Śląskowi, ale gra "przegubowcem" w pierwszych rundach eliminacyjnych na LE to gwóźdź do trumny. Tam naprawdę trzeba umieć grać jako tako atakiem pozycyjnym, żeby ogrywać te Karabachy i Levadie. Paradoksalnie jednak im dalej Śląskowi w pucharach udawałoby się zajść (mówię o eliminacjach), tym łatwiej by było tym "przegubowcem" sprawiać niespodzianki. No ale na razie to gdybanie, bo w pucharach równie dobrze może zagrać Widzew.
Ostatnio edytowane przez rw88 : 01.05.2011 o godz. 08:34.
Odpowiedz cytując