Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
0 22
Senior Member
 
 
Od: 05.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11504
Stary 30.04.2011, 12:52
orzeu napisał(a):Wyświetl post
Prawdziwe derby Polski misiu to mecze Wisły z Ruchem od poczatku tej ligi. Legia z Widzewem miala epizod w latach 90-tych na bycie meczami topowymi i to tyle. Juz predzej na tytul derbow Polski zasluzylby mecze Legii z Gornikiem. O Legia-Lech to nawet szkoda gadac, mecz wazny jedynie w Wielkopolsce.
Misiu kolorowy, w określeniu derby Polski chodzi oczywiście o aspekt kibicowski. I mecz Legia Widzew to derby Polski ze względu na atmosferę jaka towarzyszy tym meczom. Ilość miast i miasteczek żyjących tym wydarzeniem, spinających się FC etc. Wtyka o derbach Polski z Lechem to słabizna, bo jasne jest, że nikt nie traktuje tego u nas poważnie (mówię o kibicach), natomiast mecze z RTS to oczywiście derby Polski i dopóki jakaś inna ekipa nie będzie miała tylu zaangażowanych kibiców w całej Polsce co oni lub my, nic tego nie zmieni.

Habemus Dubletum

LEG14


White Star Awards w kategorii:

Innowierca roku 2009
Innowierca roku 2011

Odpowiedz cytując