Edson napisał(a):

|
Właśnie 27 lat to jest idealny wiek dla piłkarza, bo nie jest stary, ma spore doświadczenie i nikt nam go sprzed nosa nie sprzątnie. 1 mln euro to STANOWCZO za dużo za polskiego napastnika, który nawet nie jest podstawowym piłkarzem reprezentacji. Kuchenki ściągnęły Lewandowskiego za 380 tys. euro i to jest normalna cena za wówczas "wyróżniającego" się napadalca. I szczerze wątpie, żeby DyskoPolo sprzedało Sobiecha za jakąś ogromną sumę pieniędzy za granicę.
|
Kuchenki to ściągnęły Lewandowskiego w momencie, kiedy nie miał na swoim koncie debiutu w Ekstraklasie, a bramki ładował w I lidze. Sobiech natomiast był w jego wieku w czołówce strzelców i asystentów Ekstraklasy, która od I ligi jest zdecydowanie bardziej wymagająca.
Z całym szacunkiem dla Bułgarii, ale po odejściu Berbatova z kadry ich napastnicy są o dwie klasy słabsi od naszych. Jedynie Bojinov gra na sensownym poziomie rozgrywek, ale w Serie A w tym sezonie zdobył...2 gole, w słabej Parmie. U nas natomiast w kadrze grającej jednym napastnikiem Sobiech musi wygrać rywalizację z Lewandowskim, Jeleniem, czy też Brożkiem, który w Turcji póki co ma ciężki żywot, bo jego konkurenci, którzy od lat są w tym klubie nie zawodzą. Ba, nawet Robak gra w lidze lepszej niż większość bułgarskich napastników. A Genkow w 14 meczach nie potrafił strzelić tam bramki.
Gdyby Sobiech u nas był podstawowym zawodnikiem w reprezentacji, nigdy by nie trafił do Wisły. Co najwyżej mógłby z Wisły trafić do podstawowego składu, ale przy ludziach strzelających za granicą w silnych ligach, strzelanie w naszej lidze nawet na szeroką skalę jest marnym osiągnięciem.
FAKTY są takie, że zawodnik kupiony za milion euro ma 20 lat i jest aktualnie statystycznie (suma goli i asyst) najlepszym zawodnikiem Ekstraklasy. Ale że jest Polakiem, to według Ciebie tej kasy nie jest wart, ciekawe sformuowanie. Moim zdaniem taki zawodnik byłby wart milion euro nawet w wieku 25-27 lat, a co dopiero 20 latek!
Zastanawiam się, co byście mówili o wartości rynkowej Riosa, gdyby na koncie miał 8 goli i 7 asyst. Przeanalizujcie też, za jakie kwoty za granicę odchodzili Polacy, a za jakie cudzoziemcy. I w sumie tyle w temacie.