Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
legion18
Senior Member
 
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11499
Stary 30.04.2011, 09:04
Jeśli chodzi o największą liczbę meczów w lidze pomiędzy danymi zespołami to zdaje się że najwięcej z wszystkich było meczów Legia-Ruch i Legia-Wisła(liczba 13X). A co do tego Górnika to jednak nie zapominajcie, że klub powstał dopiero w 1948 roku. Co do określenia "derbami Polski" meczów z Widzewem to wzięło się to z lat 90-tych i nie tylko z uwagi na potencjał piłkarski w tamtych latach. Wtedy tymi meczami żyła cała Polska, a ludzie w koszulkach Legii i Widzewa w najodleglejszych zakątkach kraju nie byli niczym dziwnym.
Odpowiedz cytując