Wyświetl pojedynczy post
willow
a.k.a. morgenes
 
 
Od: 11.2002
Skąd: z Madagaskaru

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3782
Stary 28.04.2011, 21:12
wujekWojtek napisał(a):Wyświetl post
Ja bym chciał tylko powiedzieć, że polska młodzież jest szkolona dobrze, lub nawet bardzo dobrze. W piłce do lat 19-20 mamy nawet większe sukcesy niż seniorzy. Wielu z naszych młodzików jest obserwowane przez zagraniczne kluby. Problem jest trochę inny. Otóż mało który polski piłkarz potrafi się przerzucić z piłki juniorskiej na seniorską. Wieczne młode talenty nie potrafią się odnależć w dorosłej piłce i to jest duży problem. Na zachodzie 18-19 nieczęsto wiodą prym w swoich drużynach a jak my mamy w składzie 23latków to mamy naprawdę młodą drużynę. Liczę, że usprawni się naszą Wiślacką szkółkę.
No i właśnie to co napisałeś świadczy o tym, że są szkoleni źle. Dobrze prowadzony od samego początku chłopak nie powinien mieć problemów z aklimatyzacją w dorosłej piłce. Tymczasem nasi 18-19 latkowie nie są.w stanie przebić się do seniorskich zespołów, bo na dorosłą piłkę są po prostu za słabi. Mają braki zarówno w przygotowaniu mentalnym, fizycznym jak i przede wszystkim technicznym. Ten przeskok ich przerasta.
A że są obserwowani? A no są pojedyncze przypadki. Tylko co z tego wynika? Ilu naszych nastolatków trafia rocznie do znanych zagranicznych klubów? Jeden? Chyba trochę mało jak na tak wielki kraj...

I nic się pod tym względem nie zmieni tak długo, jak długo ich szkoleniem będą się zajmować na przyszkolnych asfaltowych boiskach wuefiści z presją na wynik, a nie na technikę i radość gry...
"Gdy wracam do domu i się zamyśle, myślę o Wiśle..."
K.I.Gałczyński

"I skończył się mecz w Londynie i tak i to jest prawda!!!..."
Odpowiedz cytując