|
Panowie, czas podyskutować troszeczkę, opierając się nie tylko na waszej wiedzy telewizyjno- boiskowej, ale także n a przepisach gry w piłkę nożną - taka niebieska książeczka. Pozwolę sobie zacytować parę fragmentów, co z tym zrobicie, jak to zinterpretujecie- to już wasza sprawa.
Najpierw może interpretacja FIFY jeżeli chodzi o "użycie nieproporcjonalnej siły", co karane jest wykluczeniem- "Użycie nieproporcjonalnej siły ma miejsce wtedy kiedy, atak na przeciwnika wykonany jest z dużą siłą, rażąco wykraczając poza granice normalnej gry, narażając tym samym przeciwnika na niebezpieczeństwo lub powodując jego kontuzje.
I druga rzecz: interpretacja słów: "rażący, poważny faul", co również karane jest czerwoną kartką.
"Zawodnik popełnia poważny, rażący faul wówczas gdy używa nieproporcjonalnej siły lub brutalności w odniesieniu do zawodnika drużyny przeciwnej, kiedy walczą o piłkę będące w grze.
Atak nogami, który naraża na niebezpieczeństwo zawodnika drużyny przeciwnej, musi być traktowany jako poważny, rażący faul.
Każdy zawodnik, który gwałtownie atakuje przeciwnika, kiedy walczą o piłkę z przodu, z boku lub z tyłu używając jednej lub obu nóg – z użyciem nieproporcjonalnej siły i narażając na niebezpieczeństwo przeciwnika popełnia poważny, rażący faul.
Poważny, rażący faul karany jest wykluczeniem z gry winnego zawodnika. Grę przerwaną z tego tytułu wznawia się rzutem wolnym bezpośrednim z miejsca przewinienia."
Jak dla mnie- ewidentna czerwona kartka. Choć każdy może sobie interpretować przepisy jak chce.
|