wolski413 napisał(a):

|
Troaore odejdzie po tym sezonie z Lechii. a co do transferów między klubami ekstraklasy to nie ma na co liczyć... Polscy prezesi powinni sie stuknąć w głowę... nie dość że większość "piłkarzy"w Polsce jest przepłacana to na dodatek ceny są wygórowanie na maksymalnym poziomie niestety to juz nie te czasy kiedy Głowacki przechodził na normalnych warunkach do Wisły
|
Taa...rzeczywiście, powinni się "stuknąć w głowę" i sprzedawać swoich kluczowych zawodników po kwocie prawie nic znaczącej dla ich rocznego budżetu - jeszcze mi powiedz, że powinni to robić "dla dobra polskiej piłki" (czytaj pogłębianiu różnic pomiędzy czołówką tabeli a środkiem i dołem tejże, na swoją niekorzyść oczywiście).
To w takim razie wnioskuję "dla dobra polskiego zjadacza chleba", aby piekarnie do minimum obniżyły swoje dochody z pieczenia chleba tak, aby chleb był do kupienia rozsądnej cenie, takiej, która mniej więcej zeruje koszt jego produkcji, a co!
Nikt więc nikomu nie broni pieczenia swojego chleba - kupić drożdże, mąkę, oliwę, wrzucić to do pieca i dostać gotowy produkt po niższej cenie. A przekładając to na język piłkarski - nikt nikomu nie broni, zamiast kupować przepłaconych Polaków od Ruchu czy Zagłębia, zainwestować ten milion euro w bazę treningową, opłacić koordynatora dla szkółki piłkarskiej z Holandii czy Niemiec i rok po roku produkować rzesze własnych polskich zawodników za bezcen. A nie tylko płakać, że inny klub potrafi sobie wychować zawodnika i nie chce go oddać za marne w futbolu grosze.
Jak pokazują przykłady zza granicy, rozwijanie akademii futbolowych jest nadzwyczaj opłacalne - nie dość, że piłkarza dostaje się właściwie za darmo, to jeszcze sprzedaje się ich za setki tysięcy, albo nawet kilka milionów euro. A w ich miejsce przychodzą kolejne rzesze wychowanków.