Wyświetl pojedynczy post
witeq
Senior Member
 
 
Od: 01.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#515
Stary 21.04.2011, 21:40
tofik napisał(a):Wyświetl post
Jak można pisać, że Wisła była drużyną lepszą ? W czym ? Wymieniali piłkę miedzy sobą bez zagrożenia dla bramki Śląska i to wszystko. Bez pomysłu, bez umiejętności.
ale z drugiej strony, nie można też powiedzieć, że Śląsk grał dziś w piłkę.

Polska liga jest słaba właśnie dlatego, że przypadek czy stały fragment gry tak wiele tu znaczy, jak ci się mecz ułoży, to potem masz z górki. Doskonały przykład Arka czy Cracovia, jak strzelą pierwsze po stałym fragmencie to autobus w polu karnym i kontry. I ciężko coś zmienić, a na kontry się nadziejesz. Śląsk dziś nie grał w piłkę, a drużyna która by miała więcej jakości od obecnej Wisły zrobiła by z nich miazgę. Tyle że takiej w tej lidze nie ma. Nieprzypadkowo Śląsk bardzo dobrze gra w roli underdoga, jak jest faworytem to kończy się jak z Koroną czy Widzewem.

Wisła za Maaskanta ma szanse zmienic tą sytuację, co poniekąd było trochę widać po dzisiejszym meczu. Operowanie piłką było na przyzwoitym poziomie, brakło po prostu jeszcze jakości w ofensywie. Podstawową rzeczą jest wymiana dwóch najsłabszych piłkarzy w ofensywie Wisły, mianowicie Kirma i Sobolewskiego. Tego pierwszego nie bronią statystyki, bo on w żaden sposób nie kreuje gry, tylko korzysta z gry partnerów, tego drugiego doświadczenie, bo niestety w dzisiejszej piłce defensywny pomocnik musi zaistnieć w ofensywie. Choćby Kaźmierczak to pokazuje.

Maaskant potrzebuje kolejnej wymiany słabych piłkarzy na lepszych, jak ich dostanie będziemy rządzić tą ligą jak kilka lat temu. Jirsak Kirm czy Paljic to nie ta liga. Małecki to nie napastnik, co może co poniektórzy sobie w końcu wbiją do głowy, zresztą skrzydłowy też w skali europejskiej średni. Za tydzień Bytom wyrwie słabej na wyjezdzie Jagielloni punkty a my wygramy z Górnikiem i znow będą poematy jacy to nie jesteśmy zajebiści. Więc wbijcie sobie do głowy - nie jesteśmy. Nie w tym składzie. Błędów z kilku lat nie da się uzupełnić w jedno okienko transferowe.
Odpowiedz cytując