wiertar napisał(a):

panowie. pootrzebuj jakieś dobrych ćwiczeń na klatke. obecnie ćwicze tak:
3-4 razy w tygodniu
pon- klatka: 3x6 wyciskanie sztangi
3x6 wyciskanie hantli na skosie
3x6 wyciskanie sztangi (wąski chwyt)
3x6 wyciskanie sztangi głową w dół
3x6 sciaganie na bramie albo pompki na poręczach
wtorek - biceps + triceps: 3x6 sztanga łąmana
3x6 hantle
3x6 modlitwenik hantlami
3x6 hantle
+ 2-3 serie cwiczeń na triceps
środa - plecy + barki: 3x6 podciaganie na drążku szeroki uchwyt
3x6 dociąganie na bramie w siadzie
3x6 podciaganie na drążku wąski uchwyt
3x6 dociąganie hantli w opadzie tułowia w przód
+ 3 serie ćwiczeń na barki
+ ewentualnie 2 raz w tygodniu klatka
jakie uwagi szczególnie chodzi mi żeby rozbudować/ ładnie podciąć klatke piersiową
diety raczej specjalnej nie stosuje,ale staram się odżywiać zdrowo.
|
Jak dla mnie to ten trening całkowicie do bani. Kto Ci doradził żeby takie serie robić? Po 6 powtórzeń w serii to może i jest dobre ale jak siłe robisz a nie mase..
Pisałeś o klacie więc wg mnie 3,4 max ćwiczenia ale więcej powtórzeń w serii. 12/10/8/8 albo kończysz na 6.
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie to jest ćwiczenie na triceps, to samo pompki na poręczach.
Ja bym zrobił tak; Sztanga na płaskiej, hantla na skosie, sztanga głową w dół i rozpiętki brama/ławeczka jak wolisz.
Rozpiętki możesz robić tym samym ciężarem, a reszta zmiennym.
Reszta planu też do bani. Kiedy robisz nogi?
Pzdr.