AYALA napisał(a):

Sprzedawanie Małeckiego za mniej niż kwotę zapisaną w kontrakcie - 2,5 mln € - jest kompletną głupotą. I myślę, że nikt na to w klubie nie pójdzie. Dla PSG wyłożenie takich pieniędzy to żaden problem.
Co do przyszłych ruchów transferowych: Stan awizuje 2-3 piłkarzy, chyba że jeszcze kogoś sprzedamy w lecie (Małecki? Melikson? Kirm?). I moim zdaniem to jest rozsądna strategia.
Nie ma sensu iść na ilość, tylko na jakość. Stan udowodnił, że jeśli mu się da czas i pieniądze, może pozyskać bardzo wartościowych piłkarzy. Kadrę trzeba czyścić z zawodników zupełnie nieprzydatnych i powoli wzmacniać solidnymi grajkami. Wolę 2-3 piłkarzy pokroju Genkowa czy Jaliensa, niż 5-6 klasy Boukhariego.
Trzeba też pamiętać, że mimo kompetencji naszego dyrektora sportowego nie zawsze musi nam się tak pofarcić, jak w zimie. W zasadzie poza problemami aklimatyzacyjnymi Jaliensa (które mam nadzieję, że już przezwycziężył) oraz słabszą dyspozycją fizyczną Genkowa, wszyscy zawodnicy od razu zaczęli grać na solidnym, dość wysokim poziomie.
Więc kolejna "rewolucja" w składzie może być bardzo ryzykowna. Moim zdaniem jakiś trzon zespołu jest:
Pareiko-Cikosz-Chavez-Jaliens-Pajlić-Kirm-Wilk-Jirsak-Melikson-Mały-Genkow, do tego Jovanic, Bunoza, Kowalski (jako 4 środkowy obrońca może być), Sobolewski, Garguła.
Widać wyraźnie, że brakuje przynajmniej 1 bocznego obrońcy, skrzydłowego oraz napastnika. Gdyby pozyskać 3 solidnych piłkarzy na te pozycje, byłoby całkiem nieźle.