sambo napisał(a):

pominąłeś bardzo ważną rzecz - nie w polskim prawie ale w polskim prawie KARNYM PROCESOWYM statuuje się domniemanie niewinności - tylko i wyłącznie na użytek procesu.
A o bezsensownym używaniu domniemania niewinnosci - nota bene wykreowanym w latach 90 przez te osoby, którym na rękę było takie domniemanie - świadczy dyskusja o Łobo
|
A tu się mylisz. Bynajmniej nie tylko w prawie karnym procesowym, bo jak już ktoś wyżej napisał jest to prawo Konstytucyjne, a więc w hierarchicznie najwyższe.u. Każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu. (art.42. u.3 KRP)
Jest prawomocny wyrok sądu? Czyli w świetle Konstytucji Łoba należy uważać za niewinnego, co będzie dalej zobaczymy. Tyle dywagacji prawnych.
Co do jutrzejszego meczu, zobaczymy czy Maaskant miał rację. Mnie osobiście pomysł wystawienia Wojtka się nie podoba, ale może zagra jak w pamiętnym meczu z Lechią
