AS82 napisał(a):

|
Tak,rzeczywiscie prawdziwa atmosfera pełna :smutku,żaloby i skupienia:
|
Nie byłeś - nie wypowiadaj się.
Nie przeczę, że i takie transparenty się pojawiły - jednakże stanowiły niewielki procent.
Przytłaczająca większość to po prostu biało-czerwone flagi z czarną wstążką.
Media oczywiście musiały wyławiać co smakowitsze kąski.
Czytając relację na onecie zastanawiałam się czy byłam na tych samych uroczystościach.
Rano - o godzinie 8.41 atmosfera była " pełna smutku, żałoby i skupienia".
Osobiście zarejestrowałam tylko jeden transparent, który był za polityczny :
" Od powietrza, głodu ognia i wojny, TVN-u i Platformy - wybaw nas Panie ".
A ludzi było tysiące.
Zapalali znicze, składali kwiaty.
Stopniowo zaczęło się to zmieniać.
Od momentu gdy w pełnym rynsztunku "służby mundurowe" nie wpuściły księży, którzy mieli poprowadzić modlitwę za barierki odgradzające Pałac Prezydencki od Krakowskiego Przedmieścia.
Po południu - osób i demonstrantów politycznych było już niewątpliwie więcej.
Ale i tak nadal nie była to większość.
Trudno mi oszacować ile - nie chcę skłamać - może 1/5 ? A może nawet nie tyle.
Zbierano podpisy pod petycją Pomnika Światła :
www.pomnikswiatla.org
Wg mnie - bardzo dobry pomysł i inicjatywa.
Kompromis.
p.s.
Daleka jestem od tego aby uciekać się do argumentów " bo y byliście pierwsi ", czy " oko za oko ząb za ząb ".
Ale właśnie przeczytałam i idealnie mi się wpasowało :
http://citisus.salon24.pl/297599,ble...dzielil-polske