Wyświetl pojedynczy post
Ela
Pro Publico Bono
 
Od: 08.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12536
Stary 13.04.2011, 14:51
AS82 napisał(a):Wyświetl post
Tak,rzeczywiscie prawdziwa atmosfera pełna :smutku,żaloby i skupienia:
Nie byłeś - nie wypowiadaj się.


Nie przeczę, że i takie transparenty się pojawiły - jednakże stanowiły niewielki procent.
Przytłaczająca większość to po prostu biało-czerwone flagi z czarną wstążką.
Media oczywiście musiały wyławiać co smakowitsze kąski.

Czytając relację na onecie zastanawiałam się czy byłam na tych samych uroczystościach.


Rano - o godzinie 8.41 atmosfera była " pełna smutku, żałoby i skupienia".

Osobiście zarejestrowałam tylko jeden transparent, który był za polityczny :
" Od powietrza, głodu ognia i wojny, TVN-u i Platformy - wybaw nas Panie ".
A ludzi było tysiące.
Zapalali znicze, składali kwiaty.

Stopniowo zaczęło się to zmieniać.
Od momentu gdy w pełnym rynsztunku "służby mundurowe" nie wpuściły księży, którzy mieli poprowadzić modlitwę za barierki odgradzające Pałac Prezydencki od Krakowskiego Przedmieścia.

Po południu - osób i demonstrantów politycznych było już niewątpliwie więcej.
Ale i tak nadal nie była to większość.
Trudno mi oszacować ile - nie chcę skłamać - może 1/5 ? A może nawet nie tyle.

Zbierano podpisy pod petycją Pomnika Światła :

www.pomnikswiatla.org



Wg mnie - bardzo dobry pomysł i inicjatywa.
Kompromis.


p.s.
Daleka jestem od tego aby uciekać się do argumentów " bo y byliście pierwsi ", czy " oko za oko ząb za ząb ".

Ale właśnie przeczytałam i idealnie mi się wpasowało :

http://citisus.salon24.pl/297599,ble...dzielil-polske
Ostatnio edytowane przez Ela : 13.04.2011 o godz. 14:55.