brzydki.brzydal napisał(a):

Generalnie kolega powyzej opisal, ale
1 - w zaleznosci od lini - tanie linie lotnicze podaja, ale raczej drogo. lepiej cos sobie kup juz za odprawa bezpieczenstwa, albo zjedz przed wyjsciem na lotnisko (tyle, ze nie zawsze sie da - raz siedzialem 5 godzin na lotnisku, wiec cos do wszamania kupic trzeba bylo).
2 - mozesz miec ze soba wszystko, telefon wylaczony caly lot (albo w trybie "samolot "), ale przy starcie/ladowaniu prosza o wylaczenie wszystkich urzadzen.
3 - bagaz mozesz miec - sprawdz na stronie lini lotniczych jakiej wielkosci. jak latalem wizz airem, to tam bylo 10kg, ryan air nie mial limitu wagowego. Wszedzie jest ten sam limit wielkosci bagazu podrecznego - nigdy mi go nie wazono, za to zdazylo sie, ze byl mierzony (prosza o przepchniecie przez taka ramke z rurek). W bagazu wozilem co sie tylko dalo - laptopa, xboxa, aparat - nigdy nie robili zadnych problemow, tylko podczas odprawy moga Cie poprosic o wlaczenie urzadzen. wszystko musisz wiezc w 1 torbie (bagazu podrecznym) - chyba tylko w KLM jest dopuszczalna 2 sztuka bagazu podrecznego. Jezeli polecisz z dziewczyna, to torebke zazwyczaj kaza schowac do bagazu podrecznego.
4 - w kieszeniach mozesz miec co chcesz - byleby legalne i sie w nich miescilo
|
W ryanair jest limit wagowy - 10 kg, czasami sprawdzają

Aczkolwiek nie zdarzyło mi się by go mierzyli, chyba że ewidentnie przewyższa wymiary to wtedy