|
Mówione o tym już było parę miesięcy temu. Polski Instytut Geologiczny podawał info że stwierdzone złoża gazu konwencjonalnego zapewniają 100% pokrycie zapotrzebowania Polski. Problem w tym że trzeba zainwestować parę miliardów PLN i pooczekać 4-5 lat na początek eksploatacji. NIestety mamy rząd który w tym czasie podpisuje wieloletnią umowę z Rosją na zbyt duże jaknanasze zużycie-ilościgazu , do tego za kwoty znacznie wyższe niż płacą np.Niemcy czy Francuzi. Pomijam drobny fakt że UE nas ratuje przed niektórymi niekorzystnymi zapisami w umowie. Jak tu nie myśleć że ktoś miał głęboką kieszeń kosztem milionów Polaków?
Już nie mówię o gazie łupkowym bo tylko frajer sądzi że wszystkie - co do jednego- największe koncerny amerykańskie zabijałyby się o koncesje w Polsce jeśliby nie byli w 99% pewni że są tu OPŁACALNE- złoża, a do tego sprzedawane za grosze - ale o tym już tu pisałem.Zysk polskiego państwa będzie tylko i aż 19% podatku z zysku ze złóż, pierwszeństwo w zakupie i opłata tranzytowa. Dla porównaia Norwegia ma 79% zysku z każdego żłoża- jeśli go oczywiście sama nie eksploatuje
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej
|