Sartre napisał(a):

(...)
- no ale nie żałuje pan, że się pan wstawił za kibolami, podpisując się pod pismem, żeby odwiesić bandytom zakazy stadionowe?
- pisaliśmy do ITI, żeby rozważyli odwieszenie niektórych zakazów stadionowych, nie wskazywaliśmy nikogo z imienia i nazwiska
- to skąd wiedzieliście, czy wśród tych osób nie będzie bandytów?
- zaproponowaliśmy klubowi, żeby rozważył zdjęcie zakazów, to do niego należy i należała decyzja
(...)
|
Chwileczkę - pytania jak najbardziej zasadne. Poseł wstawia się za facetem o wątpliwej reputacji, który parę miesięcy później wycina kolejny numer. I niech nie wciska kitu, że "nie wskazano nikogo z imienia i nazwiska" - bo każdy obeznany w temacie wiedział, o kogo przede wszystkim chodzi.
Wstawienie się za kimś pociąga za sobą konsekwencje. Jeśli mówimy, że Kowalski jest ok i należy mu dać kolejną szansę - a potem Kowalski wycina numer, to ludzie będą mieć do nas pretensje. A od posła można wymagać więcej, niż od zwykłego obywatela. W końcu jego "wstawiennictwo" więcej znaczy.
http://www.sport.pl/lechpoznan/1,104..._pilkarzy.html
Cytat:
|
Andrzej Kadziński ustala w Brazylii szczegóły współpracy Lecha Poznań z brazylijskim klubem Atletico Paranaense Kurytyba. Zaproponowana poprzez marszałka Marka Woźniaka współpraca Kolejorza z klubem z Brazylii przyniesie wkrótce owoce. Do Lecha mogą trafić brazylijscy piłkarze i to z pominięciem kontrolujących ten teren menedżerów.
|
Nie, żebym był specjalnie zazdrosny. Atletico Paranaense diamentów Amice nie podaruje, mają swoją markę i najlepszych grajków i tak opchną w Europie swoimi kanałami, bez pośrednictwa Rutkowskiego.
Zwracam tylko uwagę, że współpraca została zaproponowana przez marszałka sejmiku wojewódzkiego.
A teraz proponuję wpisać w googlu "miasta partnerskie Krakowa". Co wyskoczy? Ano właśnie.
Nasi politycy na szczeblu lokalnym nie przemęczają się, nie to co w Wielkopolsce.
Przy okazji dowiaduję się ciekawych rzeczy:
http://www.legia.net/wiadomosci,4096..._atletico.html
Cytat:
|
wymieniać się doświadczeniami oraz sprowadzać zawodników z tego regionu, który jest pogodowo zbliżony do Europy
|
Widać pogoda w Warszawie i Poznaniu troszkę się różni od naszej
