Wyświetl pojedynczy post
zloty1906
Senior Member
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18016
Stary 07.04.2011, 11:12
Z dzisiejszego DP

Cytat:
Piłkarze Wisły Kraków dużymi krokami zbliżają się do mistrzostwa Polski. Zwiększa się prawdopodobieństwo, że na stadionie przy ul. Reymonta odbędzie się pod koniec maja mistrzowska feta, na którą będą skierowane oczy całego kraju. Może się okazać, że wszyscy zobaczą świętowanie na niedokończonym stadionie, który miał być pierwszą gotową areną na Euro 2012.
- Na stadionie Wisły trwają odbiory dwóch trybun. Potrwają one około cztery tygodnie. Po nich poinformujemy o szczegółach - mówi Barbara Janik, doradca prezydenta Krakowa ds. sportu. Na razie nie podaje żadnych konkretów: ostatecznego terminu otwarcia całego stadionu, ani programu imprez z tym związanych. Dowiedzieliśmy się tylko, że coś jest planowane. W klubie też nic nie wiedzą. A Barbara Janik przekonuje, że po odbiorach od klubu będzie zależeć kiedy podpisze umowę na przejęcie całego stadionu i zdecyduje otworzyć dwie nowe trybuny. - Nawet jak stadion zostanie odebrany przez wszystkie służby, to później może się okazać, że brakuje pewnych elementów w jego wyposażeniu niezbędnych do organizacji meczów. Przykładowo prądu na stanowiskach dziennikarzy - usłyszeliśmy od jednej z osób z Wisły. Inwestycja jest miejska i klub nie zamierza odbierać trybun nieprzystosowanych w pełni do meczów, bowiem później sam musiałby do tego dopłacać. W miastach gdzie będzie Euro 2012 jest inaczej, bowiem tam musi być wszystko zapewnione, aby odbyły się mistrzostwa.
Ostatni mecz Wisły u siebie w tym sezonie zaplanowano na 29 maja. Wcześniej mają się odbyć dwa prestiżowe spotkania z Lechem Poznań i Cracovią. Na ostatnim meczu z Jagiellonią Białystok na trybunach zasiadło prawie 18 tys. widzów, choć bilety były drogie, bo w cenie 35-65 zł. Kibice liczą, że po otwarciu całego stadionu na 33 tys. widzów ceny będą przystępniejsze, a na pewno będzie więcej tańszych biletów, bo dojdzie druga trybuna za bramką. Nie wiadomo jednak, kiedy się tego doczekają. A w Warszawie ustalono, że Stadion Narodowy zostanie otwarty 27 sierpnia spektaklem "Energia pokoleń". Na początku września ma się na nim odbyć mecz Polska-Niemcy. W czerwcu w całości ma być gotowy stadion Legii Warszawa i ma wystąpić na nim Carlos Santana. Gdańsk podtrzymuje, że zakończenie budowy PGE Areny nastąpi 30 kwietnia i w czerwcu będzie można tam rozegrać mecz Polski z Francją. Stadion we Wrocławiu ma być gotowy do września. Planowana jest na nim walka Tomasza Adamka z jednym z braci Kliczko. Nieoficjalnie podaje się również, że na otwarciu wrocławskiego obiektu wystąpi George Michael albo Rihanna. Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku Sting zaśpiewał na otwarcie stadionu w Poznaniu.
Odpowiedz cytując