|
Poziom ligi wyznacza :
a) wyniki w starciu z innymi zespołami w Europie, co za tym idzie ranking uefa
b) ilość zawodników reprezentujących swoje reprezentacje narodowe + gwiazdy znane przeciętnemu kibiicowi w Europie
c) medialność , oglądalność , budżety , kwoty transferowe i wkońcu areny na jakich odbywają się spotkania
Co się tyczy naszej ligi :
a) poziom jest mniej więcej podobny od lat . Jedna drużyna raz na 2,3 lata sprawia niespodziankę w pucharach , reszta gra przeciętnie bez sukcesów . W rankingu klubowym jesteśmy od 6 lat w tym samym niskim miejscu .
b) ciągle rośnie - to juz nie tylko Polacy jak jeszcze 5 lat temu , ale cała masa piłkarzy reprezentujących niezłe reprezentacje ( Bułgaria , Słowenia , Czechy , Słowacja , Serbia , Litwa i inne )
c) ciągle rośnie w każdym aspekcie
poziom sportowy nawet jeśli nie jest w tej chwili taki jaki byśmy chcieli oglądać , to myślę że najpóźniej po ME 2012 przyjdą do nas sukcesy klubowe które spowodują pozytywny szum wokół polskiej piłki
|