Wyświetl pojedynczy post
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#43991
Stary 04.04.2011, 16:56
Markus napisał(a):Wyświetl post
Kadrowych potrzeb i dziur jest zatem wciąż ogromnie dużo.
I patrząc realnie nie jest możliwe ich załatanie w najbliższym okienku, ani pewnie w następnym. Nie w sytuacji, kiedy w klubie zostaną ci panowie, a przecież poza Chavezem zostaną jeszcze przynajmniej przez rok, bo mają przecież kontrakty:

NAPASTNICY
Genkov
Boguski

POMOCNICY
Kirm
Małecki
Melikson
Łobodziński
Garguła
Wilk
Sobolewski
Jirsak

OBROŃCY
Palijć
Bunoza
Jeliens
Chavez (jeśli zdecydujemy się go zatrzymać)


BRAMKARZE
Pareiko
Kurto
Jovanić


Celowo nie wymieniłem ani Burligi, ani Kowalskiego, bo ich kontrakty nie są dla nas pewnie dużym obciążeniem. Jak na dłoni widać, że realne i konieczne jest przyjście napastnika. Możliwe przyjście pomocnika, bo ani Garguła, ani Łobo, ani Jirsak nie są ostoją drużyny, ale z drugiej strony dobrze im w Wiśle i się nigdzie nie ruszają. Tak więc pewnie, jeśli w ogóle, przyjdzie jeden pomocnik i to na pozycję, na której gra Sivakow oraz Jirsak. Na skrajnego chyba raczej nie ma co liczyć, bo jest prowizoryczny Małecki i Kirm i w ich miejsce ewentualnie Melikson, a w innych formacjach większe pożary.

Obrona to największa bolączka, ale jeśli zostanie Chavez, nie sądzę, żeby kogoś kupiono na środek. Bunoza ma długi kontrakt, a Jeliens też zostanie jeszcze przez 2 lata. Boki obrony to jeszcze większa bolączka. Pewnie kupimy 1 lub 2 obrońców, ale możliwy jest tu również tylko jeden zakup. W sytuacji, gdy zostanie Cikos, być może klub zadowoli się 1 defensorem, który może grać swobodnie i na lewej i na prawej stronie. Nawet jeśli kupimy 2 obrońców na boki, Cikos pewnie zostanie, bo przecież potrzebujemy zmienników, a nie za bardzo wierzę w zakup więcej niż 2 nowych bocznych obrońców.

Patrząc na to realistycznie widzę napastnika, może pomocnika i może 2 bocznych obrońców. Wszystko ponad to będzie miłym rozczarowaniem. To, oczywiście, będzie tylko łatanie największych dziur składu, a nie całkowita renowacja. Tak więc w LM nie wierzę, a udział w grupowej fazie LE, będzie zależał od losowania i formy zespołu w czasie eliminacji.
Odpowiedz cytując