Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
Acima
Senior Member
 
Od: 06.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10199
Stary 03.04.2011, 21:09
GrandmasterB napisał(a):Wyświetl post
Teksty typu "ale ta nasza liga jest słaba" można zazwyczaj usłyszeć od kibiców drużyn, którym nie idzie. To taki rodzaj dowartościowania. Prawda jest taka, że liga jest z roku na rok co raz mocniejsza, ale nie ma już takiej drużyny jak Legia i Widzew z połowy lat 90., czy Wisła Kasperczaka, która mogłaby wklepać każdemu cztery bramki czy to u siebie czy na wyjeździe.
Świetnie to ujełeś. W okresach dominacji Legii, Widzewa czy Wisły zespoły te mogły praktycznie każdego piłkarza z ligi. Teraz jest to niemal niemożliwe, bo większość klubów znacznie poprawiło swoją sytację finansową (kasa z c+ i nowe stadiony) i nie muszą sie wyzbywać swoich najlepszych graczy, aby "przeżyć" do następnego sezonu. Obecnie aby wygrać ligę nie wystarczą same umiejętności, bo rożnica między dołem tabeli a czołówką jest dużo mniejsza. Mistrzem zostaje ten zespół, który potrafi być skoncentrowanym w 100% w każdym meczu.
Żeby obecnie zbudować silny zespół nie wystarczy już tylko kasa. Przecież gdyby Wojciechowski z taką gotówką wszedł 15 lat temu to Polonia miałaby kilka mistrzostw Polski na swoim koncie.
Odpowiedz cytując