wwf napisał(a):

|
Lech, Legia, Jagielonia, Polonia W. przechodzą jakiś niesamowity kryzys. Ale jak Wisła przechodziła kryzysy w 2007 (kiedy zajeliśmy 8 miejsce) i w poprzednim sezonie gdzie w ostatnich kolejkach przegraliśmy mistrza, a Legia była w tej samej sytuacji co dzisiaj to jakoś w Poznaniu nie słychać było płaczu jaka to Polska liga jest słaba. Za to w mediach czytało się jaki ten Lewandowski, Peszko, Stilic jest niesamowity a Kriviets to najlepszy transfer ostatnich lat.
|
Teksty typu "ale ta nasza liga jest słaba" można zazwyczaj usłyszeć od kibiców drużyn, którym nie idzie. To taki rodzaj dowartościowania. Prawda jest taka, że liga jest z roku na rok co raz mocniejsza, ale nie ma już takiej drużyny jak Legia i Widzew z połowy lat 90., czy Wisła Kasperczaka, która mogłaby wklepać każdemu cztery bramki czy to u siebie czy na wyjeździe.