Jazon napisał(a):

Dobrze Proud mówi odnośnie odmiany nazwy Włoszczowa. Mówi się jadę do Włoszczowy a nie do Włoszczowej, tak samo jak mówi się jadę do Warszawy, a nie do Warszawej. Albo: budynek znajduje się we Włoszczowie (analogicznie w Warszawie), a nie we Włoszczowej (analogicznie nie w Warszawej). Proste do zakumania.
A propos Warszawy i piłki nożnej, żeby uciąć tego pożytecznego było nie było offtopa. Byłoby pięknie, jakby Ruch sprawił niespodziankę. Już jest remis 2:2
|
jako włoszczowianin potwierdzam w 1906 %
