Wyświetl pojedynczy post
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3193
Stary 30.03.2011, 21:12
Najwyższy czas coś podziałać w temacie

Bazylika w Esztergom, jedno z największych dzieł okresu klasycyzmu.
Z bazyliką w Esztergom wiążą się dwa ważne dla Polaków wydarzenia.

Pierwsze dotyczy naszego króla Jana III Sobieskiego. Po zwycięskim odparciu wojsk tureckich od Wiednia, przybył on do cudem ocalałej z pożogi wojennej kaplicy Bakócza i osobiście odśpiewał uroczysty hymn Te Deum.

Trzy wieki później miejsce to odwiedził Jan Paweł II w czasie swej pielgrzymki na Węgry w 1991r.



-------------------------------------------------------------------------------------

Rozwiązanie raczej jest poprawne, zadam zagadkę nie czekając na potwierdzenie, bo dopiero jutro wieczorem będę mógł zadać jak coś.
Jeżeli odpowiedź jest jednak zła, to posta wykasować

Ale póki co zagadka:
co to i gdzie
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 30.03.2011 o godz. 21:29.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując