Najwyższy czas coś podziałać w temacie
Bazylika w Esztergom, jedno z największych dzieł okresu klasycyzmu.
Z bazyliką w Esztergom wiążą się dwa ważne dla Polaków wydarzenia.
Pierwsze dotyczy naszego króla Jana III Sobieskiego. Po zwycięskim odparciu wojsk tureckich od Wiednia, przybył on do cudem ocalałej z pożogi wojennej kaplicy Bakócza i osobiście odśpiewał uroczysty hymn Te Deum.
Trzy wieki później miejsce to odwiedził Jan Paweł II w czasie swej pielgrzymki na Węgry w 1991r.
-------------------------------------------------------------------------------------
Rozwiązanie raczej jest poprawne, zadam zagadkę nie czekając na potwierdzenie, bo dopiero jutro wieczorem będę mógł zadać jak coś.
Jeżeli odpowiedź jest jednak zła, to posta wykasować
Ale póki co zagadka:
co to i gdzie
