Wyświetl pojedynczy post
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6020
Stary 29.03.2011, 17:47
For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Wolakiewicz - rezerwowy w Lechu Poznan! Powolanie z pupy, jak to sie popularnie mowi. Zeby grac w kadrze, to trzeba regularnie wystepowac(to podstawowy warunek), a przede wszystkim trzeba prezentowac odpowiedni poziom sportowy.
Nie wiem po co go opisujesz jako kontrę w moim kierunku kiedy stwierdziłem to samo w zasadzie.

For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Sadlok - facet, ktory w kazdym meczu z powaznym(jesli uznamy np. za taki zespol Austrie Wieden, a co dopiero reprezentacje z ktorymi bedziemy sie potykac) rywalem poprostu sie kompromituje.
Nie jest to piłkarz aktualnie na miarę pierwszej jedenastki reprezentacji, ale koloryzujesz strasznie. Z Austrią grał poprawnie, z sześciu bramek dla rywali miał jakikolwiek udział tylko przy jednej. Ale rozumiem, że łatwo rzucić hasło "grał kompromitująco", nie mając na potwierdzenie swojej tezy żadnych faktów.

Sadlok zagrał kilka poprawnych spotkań w kadrze, owszem, szału nie było i tak jak mówię - może być aktualnie co najwyżej zapchajdziurą na lewej obronie i zmiennikiem na środku, ale nie widziałem, żeby odstawał od reszty zawodników w tych spotkaniach, co grał, jakoś znacząco. Bardzo dobrze zagrał z Finami i Serbami rok temu w czerwcowych spotkaniach. Wymień konkretnie mecze, w których zawodził a nie rzucaj pustymi terminami.

For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Ogladalem wiele spotkan Ruchu, a teraz Polonii i gosc jest poprostu daremny. Na sile pchany przez niektorych dziennikarzy do kadry. Nie mowie juz o tym, jak radzi sobie w polskiej, smiesznej lidze, gdzie jest poprostu niszczony przez takich wyrobnikow(biorac na uwage odpowiednia skale), jak Hubnik. I to ma byc podstawowy obronca reprezntacji Polski?
W Polonii już w tej rundzie zagrał świetny mecz w Poznaniu z Mistrzem Polski w PP, gdzie Rudnevs był właściwie wyłączony z gry. Z Hubnikiem miał trochę problemów, ale nie przesadzajmy, bo nie urywał mu się raz za razem, właściwie miał dwie, góra trzy sytuacje bramkowe w całym meczu. To nie było tak, że raz za razem ogrywał kompromitująco Sadloka, więc nie koloryzuj faktów pod swoją teorię. Polonia przegrywa, ale Sadlok z Jodłowcem grają poprawnie, a drużyna wielu goli nie traci. Ich problemem jest fatalna gra ofensywy, nie defensywa.

Drugie primo to to, że Sadlok ma 21 lat, a zaczął grać w kadrze ponad półtora roku temu. Oczywistym więc faktem jest to, że na razie nie ma sensu od tak młodego zawodnika wymagać cudów, nie jest to jakiś megatalent żeby stawiać go od razu do pierwszej jedenastki.

For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Przypominam...Zewlakow podstawowy sklad w Turcji(lidze o klase lepszej od naszej), Glowacki tez, Lewandowski tez, Dudka tez...
Lewandowski gra w Sevastopolu, takiej Cracovii ligi ukraińskiej, drużynie która z pewnością poleci z ligi. A ta liga od miejsca 5 w dół niczym nie różni się od naszej ekstraklasy. Zresztą Lech w tej edycji LE ograł drużynę która skończyła sezon bodajże na 4 miejscu w tamtej lidze.

For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
jak w ogole mozna stawiac tych pilkarzy w jednym szeregu?
Patrzysz na osiągnięcia kiedyś tam. Dudek zdobył Ligę Mistrzów, a teraz nie ma szans na kadrę. Lewandowski jest już innym piłkarzem, niż był jak zdobywał LE, nie przypadkowo pozbyto się go z Szachtara to najsłabszej drużyny tamtej ligi.

Żewłakow gra w kratkę, też w drużynie która ma słabą wiosnę i będzie do ostatniej kolejki walczyć o utrzymanie. Z każdym miesiącem jest coraz gorszym piłkarzem i gra coraz rzadziej. Osiągnięciami mało kto mu dorównuje w tej kadrze, ale nie osiągnięcia grają, tylko AKTUALNA forma.

For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Sadlok, to moze co najwyzej pomarzyc o transferze do takich klubow, a najprawdopodobniej zostanie w Polsce i to w tak przecietnym klubie, jak Polonia.
Kolejny jasnowidz. Dam sobie rękę uciąć, że gdybyśmy cofnęli czas o 12 lat, a Głowacki nie byłby związany z Wisłą, to samo byś mówił o nim. Sadloka chciała Wisła, Legia, chciał Lech, tylko te kluby nie były w stanie przebić finansowo Wojciechowskiego. A w tych klubach mógłby się zdecydowanie bardziej wypromować pod kątem gry za granicą.

W końcu to są naprawdę bardzo rzadkie sytuacje kiedy zawodnik idzie z klubu z dołu tabeli Ekstraklasy do lepszej ligi.

For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
O Gliku nawet nie bede pisal, bo moze najpierw poogladaj mecze Bari, ktora ma absolutnie najgorsza obrone w Serie A...
Gówno, a nie oglądasz mecze Bari. Bari ma problemy ze strzelaniem bramek, a nie z ich traceniem. Owszem, defensywa Bari grała bardzo słabo, ale JESIENIĄ, a wtedy Glika tam nie było. Ich ostatnie mecze na wiosnę:

- Chievo 1:2
- Milan 1:1
- Udinese 0:1
- Fiorentina 1:1
- Lazio 0:1
- Genua 0:0

Rzeczywiście, normalnie bramki dla ich rywali sypią się wręcz tonami, w ostatnich sześciu meczach tylko raz stracili więcej niż jedną bramkę...Dodam, że w sześciu meczach piłkarze ostaniej drużyny ligi włoskiej strzelili...3 bramki, żeby FAKTAMI potwierdzić swoją teorię o przyczynach słabej pozycji tej drużyny, a nie słodkim pierdzeniem, że "jest słaba, bo tak". Glik przy jednej z bramek miał asystę, tak nawiasem mówiąc.

A Marco Rossi, do niedawna reprezentant Włoch U-21, zawodnik, który miał według polskich mediów wygryźć Glika po powrocie do składu Belmonte siadywał na ławce, teraz grywa na...lewej obronie.

Natomiast tylko RAZ AS Bari z Glikiem w składzie straciło w meczu TRZY gole, ze...zdobywcą LM, Interem Mediolan. Warto myślę dodać, że dwa gole stracili PO ZEJŚCIU GLIKA Z BOISKA, kolejno w 92 i 94 minucie.

Widać właśnie jakim jesteś wielkim znawcą Serie A co to innych poucza...

For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Poczytaj opinie kibicow, dziennikarzy, ekspertow wloskich, a potem sie wypowiadaj.
Rozumiem że śmigasz po włosku i jesteś w temacie na bierząco?

For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Z drugiej strony moglismy go obserwowac w kadrze, gdzie prezentowal sie poprostu fatalnie.
Z Norwegią, Bułgarią czy Serbią zagrał bardzo dobre zawody. Ja generalnie jednak patrzę na to, co prezentuje teraz, bo od czasów jego gry w naszej lidze wiele elementów swojej gry Glik poprawił.

For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Ogladales jego mecze w europejskich pucharach? Boze, co ten tam wyprawial, to wola o pomste do nieba.
Fakt, te mecze miał beznadziejne. Z Lausanne i Mariborem zagrał jednak dobre zawody. Jemu brakowało ogrania, teraz z każdym meczem prezentuje się coraz lepiej.

For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Jodlowiec - 26 letni pilkarz, ktory nadal gra w Polsce i ktorego nikt powazny nie chce . Napewno skauci zagraniczni nie poznali sie na tak fantastycznym graczu i dlatego woleli zainwestowac w takiego 31-letniego GLowackiego, ktory wedle twojej opinii jest gorszy . Wez sie nie kompromituj. Lepszy od Arka, to on moze byc w graniu na konsoli...
Przede wszystkim, to Głowacki poszedł za 800 tys. euro, a za Jodłowca Wojciechowski chciałby z pewnością przynajmniej 4 razy tyle - masz pewność, że Józiu nie dostał za niego żadnych ofert? Czy opierasz się na braku doniesień prasowych.

Poza tym z Jodłowcem i Mierzejewskim jest jeden problem - grają w Polonii, a ta nie gra w pucharach. Bez tego nie da się udanie wypromować z naszej ligi. Jedyną dla nich drogą promocji jest kadra - Jodłowiec tutaj natomiast nie gra regularnie, a już Adrian dzięki temu, że gra często, miał oficjalne oferty z Bundesligi i Turcji. Ale Józek rzuci hasło "cztery miliony" i chłopaki dalej kiszą się w Ekstraklasie.

For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Zewlakow - zgadzam sie absolutnie z tym, ze nie mial dobrego okresu w kadrze, ale(!)...ktory z obroncow gral dobrze? jak prezentowala sie cala gra obronna reprezentacji Polski prowadzonej przez Smude? Nie robmy sobie zartow...czegos takiego nie bylo, a powolywani sie o wiele slabsi obroncy, ktorzy w kazdym meczu popelniaja klopsy.
Byli tacy. Niezłe mecze miał Wojtkowiak, tzn. jak grał z Żewłakowem, to wygladał na jego tle lepiej. Nie mówiąc o Piszczku czy Boenischu. Żewłakow natomiast tak jak mówię, nawet nie tyle, że gral słabo, co w ogóle unikał gry, interwencji itd. I to nie jest tylko moja opinia, ale też ludzi związanych z piłką zawodowo. Szczególnie to było widać w meczu z Australią w Krakowie, zresztą wtedy miał udział przy obu golach dla rywali.

Różnica pomiędzy Żewłakowem, a resztą jest taka, że reszta będzie raczej coraz lepsza, a Żewłakow ma tendencję spadkową, gra coraz słabiej, co jest również kwestią wieku, szybkościowo już gość nie wyrabia.

For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Dudka - urodzony srodkowy obronca...tak o sobie mowi i ja tez tak uwazam. Najlepsze spotkania rozgrywal wlasnie na tej pozycji. Napewno nie def pomocnik.
W sumie opcja ciekawa, godna wypróbowania, ale póki co wirtualna. Szczególnie, że nie gra na tej pozycji regularnie w klubie, a to jakieś znaczenie ma. Słyszałem, że ponoć dzisiaj ma Smuda wybrać na środek defensywy jednego z dwójki Jodłowiec - Dudka i ciekawe, czy postawi na Darka i ewentualnie jak się sprawdzi.

For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Naprawde nie mam pojecia, jak mozna stawiac 4 nieudacznikow(Jodlowiec, Glik, Sadlok, Wolakiewicz) razem w szeregu z pilkarzami, ktorzy zdobyli w sumie: P. UEFA, Mistrzostwa Belgii, Grecji, Polski, Ukrainy, maja niebywale doswiadczenie z europejskich pucharow, reprezentacji czy innych lig...a przede wszystkim graja regularnie w ligach zdecydowanie silniejszych od naszej .
Te sukcesy to jest przeszłość, która odeszła. Ja patrzę na to, co jest teraz, a teraz tacy piłkarze jak Lewandowski i Żewłakow idą w dół ze swoją karierą. A taki Glik jest aktualnie dużo lepszym piłkarzem, niż był rok temu. Natomiast Głowacki to inna bajka, bo on akurat w chwili obecnej jest pewniakiem na środku obrony, mimo że powiedzmy sobie szczerze, szału w jego grze w kadrze nie ma.

For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Dostrzegasz talent tam, gdzie nie dostrzegaja go skauci penetrujacy rynek polski ;].
Czy ja wiem? Glik poszedł do Serie A, natomiast Jodłowiec rok czy dwa miał oficjalną ofertę z SSC Napoli (kiedy byli ligowym średniakiem), ale nie chciał tam iść, bo uważał, że musi się jeszcze poprawić pod względem umiejętności, żeby poradzić sobie we Włoszech - decyzja raczej głupia, ale fakty są takie, że ta oferta była, co potwierdził sam (nie)zainteresowany. Wołąkiewicz był już omawiany.
Ostatnio edytowane przez rw88 : 29.03.2011 o godz. 17:53.
Odpowiedz cytując