Wyświetl pojedynczy post
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12368
Stary 28.03.2011, 14:59
AS82 napisał(a):Wyświetl post
Rozumiem ,że ostatnio była to Samoobrona . Jakoś bardziej przekonują mnie poglady ,że Kaczynski dla wladzy wejdzie w koalicje z kazdym zeby dobrac sie do wladzy ,czego przykladem byla wlasnie Samoobrona ,
Taką kretyńską teorie lansował kilka stron wcześniej niejaki Kowalski. Jednak w zderzeniu z rzeczywistością , czyli faktem że po wyborach w 2005 w koalicję z Samoobroną i LPR pierwsza weszła PO ucichł na dobre. Dlatego nie kompromituj się, chyba że lubisz.

BBudowniczy napisał(a):Wyświetl post
6 kwietnia 2006 r. PIS złożył wniosek o samorozwiązanie sejmu.

http://parl.sejm.gov.pl/StenoInter5.nsf/0/B988BD50586F9551C1257149005A06B4/$file/15_c_ksiazka.pdf

Wypowiedź Kaczyńskiego uzasadniająca wniosek:

„Jesteśmy optymistami, głęboko wierzymy w nasz program, ale musimy przyjmować do wiadomości sytuację, prawdopodobieństwo sytuacji, że po tych wyborach marszałek Sejmu, premier, rząd, marszałek Senatu będą z innego niż nasze nadania. Wiemy też, że w tej Izbie można by powołać większość, ale mimo wszystko jesteśmy głęboko przekonani, że wybory są najlepszym rozwiązaniem dla Polski.”

Poniżej Tusk nie zgadzający się z nowymi wyborami jeszcze przed złożeniem wniosku:

„Może wypowiemy prezydentowi obywatelskie posłuszeństwo”

http://wyborcza.pl/1,79853,3134878.html

i już po wniosku :

http://www.money.pl/archiwum/wiadomo...,0,146584.html


Wniosek o samorozwiązanie został odrzucony głosami PO, Samoobrony i LPR :

http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glos...nAgent&5&15&22


I co Pan na to, Panie Kowalski?
Hej Nasz TS !!