AS82 napisał(a):

Rozumiem ,że ostatnio była to Samoobrona . Jakoś bardziej przekonują mnie poglady ,że Kaczynski dla wladzy wejdzie w koalicje z kazdym zeby dobrac sie do wladzy ,czego przykladem byla wlasnie Samoobrona ,
|
Taką kretyńską teorie lansował kilka stron wcześniej niejaki Kowalski. Jednak w zderzeniu z rzeczywistością , czyli faktem że po wyborach w 2005 w koalicję z Samoobroną i LPR pierwsza weszła PO ucichł na dobre. Dlatego nie kompromituj się, chyba że lubisz.
BBudowniczy napisał(a):

6 kwietnia 2006 r. PIS złożył wniosek o samorozwiązanie sejmu.
http://parl.sejm.gov.pl/StenoInter5.nsf/0/B988BD50586F9551C1257149005A06B4/$file/15_c_ksiazka.pdf
Wypowiedź Kaczyńskiego uzasadniająca wniosek:
„Jesteśmy optymistami, głęboko wierzymy w nasz program, ale musimy przyjmować do wiadomości sytuację, prawdopodobieństwo sytuacji, że po tych wyborach marszałek Sejmu, premier, rząd, marszałek Senatu będą z innego niż nasze nadania. Wiemy też, że w tej Izbie można by powołać większość, ale mimo wszystko jesteśmy głęboko przekonani, że wybory są najlepszym rozwiązaniem dla Polski.”
Poniżej Tusk nie zgadzający się z nowymi wyborami jeszcze przed złożeniem wniosku:
„Może wypowiemy prezydentowi obywatelskie posłuszeństwo”
http://wyborcza.pl/1,79853,3134878.html
i już po wniosku :
http://www.money.pl/archiwum/wiadomo...,0,146584.html
Wniosek o samorozwiązanie został odrzucony głosami PO, Samoobrony i LPR :
http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glos...nAgent&5&15&22
I co Pan na to, Panie Kowalski?
|