Wyświetl pojedynczy post
murray
Senior Member
 
 
Od: 05.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5944
Stary 26.03.2011, 23:24
Trzeba ustalić, jaki jest nasz cel na Euro 2012.
Wygrana? Bądźmy poważni.
Wyjście z grupy? Już bardziej.
Brak kompromitacji? Zdecydowanie.

Przy obecnym materiale uważam, że wyjście z grupy powinno być naszym celem. Tylko potrzebna jest do tego odpowiednia taktyka. Nie możemy grać atakiem pozycyjnym przy obecnej kadrze. Powinniśmy oprzeć naszą grę na kontrach i szybkich skrzydłowych (do wyboru do koloru - Błaszczykowski, Peszko, Grosicki, Małecki). Naszą największą bolączką jest środek obrony, gdzie trudno znaleźć dobrych zawodników na tę pozycję. W dodatku obecnie filar naszej defensywy stanowią zawodnicy, którzy stwarzają ogromne zagrożenie pod własną bramką z uwagi na brak zgrania i brak jakiejkolwiek taktyki. Smuda mówi o szybkim ataku pozycyjnym, czyli"szybko podawać do rywala". Dyzma wspomina o pressingu - trzeba biegać do rywala z piłką.
Wg mnie powinniśmy grać nominalnie czwórką w defensywie, jednak tuż przed środkowymi obrońcami, dla wsparcia grać powinien defensywny pomocnik - najlepiej Darek Dudka. W ten sposób możemy uniknąć frajerskich bramek.
Ale zmiany i nowy sposób grania trzeba wprowadzić teraz, bo obudzimy się jak zwykle z ręką w nocniku. Smuda musi zostać wylany z roboty. Za niego trener z zagranicy, który będzie umiał dostosować taktykę do materiału, a nie materiał do taktyki. To powinien być ktoś z nazwiskiem, który znalazł by posłuch.
Ale skoro trenera wybiera PZPN, to nie ma na cokolwiek liczyć. Oni teraz przejmują się innym wyborem - pijemy ouzo, czy wziąć do Grecji wyborową?
Odpowiedz cytując