Wyświetl pojedynczy post
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12268
Stary 23.03.2011, 15:42
Mareq napisał(a):Wyświetl post
No raczej. Chyba chcesz być bardziej papieski niż papież , bo sam Kaczyński mówił o tym dyktandzie w wyraźnie żartobliwym tonie.

Ta na Jamajce się będą śmiali

Fakt miesiąc temu

Cukier będzie po 7 zł! Horror !

A teraz:

,,Polska jest jedynym europejskim krajem, w którym cukier osiąga tak astronomiczne ceny''

Normalnie samospełniająca się przepowiednia. Łapać tych złych spekulantów krzyczy Fakt !

Co do limitów produkcji fakt , faktem gdyby nie one zapewne problemu by nie było , ale
Limity ma również
UK - 1 mln ton na 61 mln kraj , cena według faktu 3,66
Hiszpania - 498 tys ton na 47 mln kraj , cena 3,65

Jeżeli my mamy limity 1 mln 400 tys ton i brakuje nam około 200 tys ton żeby zaspokoić zapotrzebowanie rynku wewnątrzkrajowego , to tym państwom tym bardziej powinno brakować cukru z własnej produkcji , a jakoś sobie dają radę.
Widzisz, Kaczynski nawet jak żartuje to ma to w sobie mądrość. Bo dyktando raczej ustrzegło by nas w przyszłości przed zażenowaniem, nas czyli posługujących się językiem polskim.

Jak za 100 lat ktoś otworzy tą księgę kondolencyjną. Bo gwarantuję że o przyczynach jej powstania nikt nie zapomni. To czytając "bulu" parsknie śmiechem czy nie zrozumie? Opowie znajomym z Europeistyki na uniwersytecie Tokijskim czy nie opowie? Tego"bulu" nic nie ukoi. Sprawa się rypła i pozamiatane.

A co do limitów. Wczoraj Janowski wszystko prosto wytłumaczył. Firmy Niemieckie będące właścicielami polskich cukrowni dostają na nie polskie limity, które wykorzystują w Niemczech. Tak to sobie panie kochany dają radę.
Hej Nasz TS !!