Kocur napisał(a):

Efekt będzie odwrotny do oczekiwanego. Wyjadą głównie nie bezrobotni co żyją z zasiłku ale wykwalifikowani pracownicy płacący najwyższe podatki i najbardziej nakręcający wydatki konsumpcyjne.
Będziemy w jeszcze większej dupie niż teraz.
|
Dokładnie.Nikt nie potrzebuje na zachodzie naszych bezrobotnych tylko fachowców- inżynierów, lekarzy, pielegniarki. Wtedy owszem bezrobotni zajmą ich miejsce- jaka będzie jakoś usług- przy juz beznadziejnej nawet nie chcę myśleć. Ci którzy wyjadą to dobrze wyksztalceni ale nie wychowani w duchu patriotycznym ( np.jak w czasie zaborow ) zasymiluja się w UK,Francji,Niemczach- wiekszośc nie bedzie chcial wrócić. W Polsce zostanie15-20 mln ludzi. To juz nie będzie żadna przeciwwaga dla naszych wielkich sąsiadow, Bez wojen zmarginalizują potencjalnego konkurenta- uzywajac do tego prostych i zachłannych polskich eks komunistów i częśc wylansowanych opozycjonistów
Koncepcja okrągło-stołowców - jest perfekcyjnie realizowana. Pierwszy krok - brak wychowania patriotycznego - więc i przywiązania do kraju - więc i pracy u podstaw dla niego. Dalej - nie robiąc miejsc pracy w Polsce ( w polskich firmach) - wręcz je likwidując nie próbując restrukturyzować - otworzyć rynek na zachód - wypuścić tam ludzi. Zostaną niedobitki patriotów-zmarginalizowane i chmara nieudacznikow którzy sie nigdzie nie nadają, ale takimi mozna łatwo sterować przy pomocy mediow.Tacy sie nie burzą, każdy PR łykna jak pelikan, więc okraglostołowcy będa mieć rządy na wieki - zmieniając się co 4-8 lat (UW(PO)/SLD). Wszystko szlo ładnie 15 lat a tu jakiś Kaczor sie wciął miedzy wódkę a zakąskę. Jakiś patriotyzm (uff...co to jest -polecam Nałlęcza czy Szczukę, a nawet Tuska oni nam wytłumaczą co to za gówno), jakaś polska przedsiebiorczość....(po co i tak nie mamy szans) -jakieś wychowanie patriotyczne...(toż to romatyzm mickiewiczowski) -jakaś polska niezależnośc energetyczna....(po co mamy gaz z rosji ),silna armia- (jestesmy w nato , a wojen już i tak nie będzie-prawda?). Komu to jest potrzebne? Tuskowi?Komorowskiemu?Pawlakowi? Millerowi?Oleksemu?Grill, kielbaska, podateczek w terminie (bo jak nie....), pocalować flage UE jak trzeba, skoczyć na paradę gejów z dziećmi ( żeby światu pokazać że u nas tolerancja) .To ma robić Polak...