Bzdura, silikaty nadają się do budowania ścian elewacyjnych, bez konieczności ich izolacji i tynkowania. Jak nie wierzysz, to możesz przeczytać o tym chociażby tutaj:
http://www.grupasilikaty.pl/zalety_silikatow.php
To tak zostanie, zarówno przy jęzorze jak i zamurowana ściana frontowa od strony okrąglaka.
Co więcej, możliwość wykończenia tego pojawi się dopiero przy robieniu całej elewacji - samo otynkowanie sprawi, że dalej będą widoczne na kilometr łaty. Kiedy wykończenie elewacji? Nikt nie wie, w domyśle - NIGDY.