Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12211
Stary 21.03.2011, 13:18
Marszałek napisał(a):Wyświetl post
Arapaho,wywiad,znaczy się informacja.

Słusznie prawisz. Informacja w dzisiejszych czasach to skarb, zawsze nią była.Tylko co ci z dobrej informacji skoro ten,który powinien z niej skorzystać nie umie tego. Naprawdę uważasz,że tzw politycy potrafiliby wykorzystać informacje zdobyte przez nasze służby jako element handlowy?Do tego trzeba jaj, w ogóle wszystkiego tego czego nie mają żadni ludzie na tzw scenie politycznej.

W przypadku naszych "Burundi"wystarczy poklepanie po plecach w świetle kamer, nazwanie europejczykiem i już.

A co do łupków. Mam nadzieje,że tak owych u nas nie będzie.

Uważam ze nasi jak słusznie piszesz tzw.politycy nie maja zielonego pojecia jak takie coś jak informacja wykorzystać. Ba, juz nie mówię jak zbudować coś co się udało w XX leciu międzywojennym Piłsudskiemu- czyli najlepszy na świecie wywiad. Do tego potrzebny jest mąż stanu z wizją i silna ręką. Jakby Piłsudski byl jak Tusk to 100 razy by się wystrszyl reakcji Francji i Anglii którzy puszczali w świat że jest tyranem i despotom, probowali go uciszać za wszelką cene. Nie byl im potrzebny kolejny mocny kraj, nikt nie chce konkurencji a juz napewno nie kraju tranzytowego na wschód
Czytając np.wywiad z Kaczynskiem w zeszło tygodniowym Uważam że czy w sobotniej Rzepie, i znając wiele jego pełnych wywiadów z lat poprzednich uważam że gośc ma wizje.Można sie nią nie zgadzać - jeśli ma ktoś inne poglady np.gospodarcze- ale wizje ma. Wizję budowy Polski - nie jej okradania. To jak na polityczno-patriotyczne bezrybie jest bardzo dużo. Jak zejdzie ze sceny to będzie koniec nadzieji że wyprzedawanie polskiego majątku i wypychanie ludzi za granicę kiedyś się skończy, a polska myśl cokolwiek będzie znaczyć na świecie.
Inny problem że jak w kazdej partii jest w PIS wielu karierowiczów więc daleki jestem od słów że to partia idealna .
Co do łupków to się z Toba nie zgodze. Ja wiązałem z nimi bardzo duże nadzieje. Jaka to byłaby sprawa dla nas- mówi reakacja na Kremlu po pierwszych wynikach odwiertów m.in. w Polsce. Niestety - jest jak jest
Ostatnio edytowane przez Arapaho : 21.03.2011 o godz. 13:22.
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej