carpenter napisał(a):

Mareq: F-16 nie mają prawa udziału w działaniach zaczepnych w ramach sojuszu, gdyż nie osiągnęły jeszcze pełnej zdolności bojowej.
Arkas: W jakim świecie ty żyjesz? Bogatemu wolno wszystko. Jedynym powodem dla którego Polska nie powinna brać w takiej akcji udziału, jest fakt iż nasi z dupy wzięci politycy i biznesmani po zawodówkach nie potrafią tego wykorzystać jak w przypadku Iraku. Śmieszą mnie głosy o złych Amerykanach itd. Oni po prostu robią to co dla nich najlepsze, zawsze tak robili i nie ma w tym nic nienormalnego. Ś.P. Lech też tak robił i ludzie w ten sam sposób głupio go znienawidzili.
|
No i swięta racja w tym co piszesz.
Jak ktoś mysli że Cameron i Obama puszczają Tomahawki za miliony USD tylko dla jaj a nie dla biznesu to....
Problem w tym że nasze elyty są na poziomie jakiegos może Burundi, umią sie nachapac , nakłamać i tyle .Są krótko mówiąc bez jaj w kontaktach z wielkimi tego świata i nie umieją wykorzystać naszych wojsk.
Powie ktoś :co my mamy żeby się liczyć.Wojska - nie bardzo- podjarka była jak Leopardy z Niemiec dostalismy w spadku i fregatę Czarneckeigo z USA - wszystko przenaczone na żyletki w w/w krajach- teraz nam chcą buble lodzie podwodne z Grecji sprzedać,dalej : surowce mineralne - no jest gaz łupkowy ale gajowy już protestuje że się pewnie nie opłaca, a jego kolega Donald sprzedaje koncesje za bezcen - jakims "idiotom" z USA którzy lądują w miliony w coś co wg.gajowego jest baaaardzo wątpliwe. Pije do tego że tych surowców u nas własciwie nie będzie (naszych).
Ale za to spytam co mieliśmy w II WŚ - najlepszy wywiad - o enigmie czy V2 to ogólnie wiadomo, ale to że dzięki naszym wojna w Afryce Północnej potoczyła sie tak a nie inaczej juz nie jest nagłaśniane. Więc coś umiemy , w czymś jesteśmy dobrzy. A wywiad w dzisiejszym świecie to coś więcej niż zwykle wojsko.Powinno to być wykorzystywane
Do tego dochodzi rozwalane niestety przez Klicha GROM i Formoza - możemy i powinniśmy je wykorzystywać zagranicą w zamian za korzysci dla naszych firm . Tak się całe wieki rozwijały Anglia,Francja,Hiszpania czy Portugalia, nawet Holandia i nie ma innej drogi. Tylko Niemcy - obrali trochę inną drogę ale to inny temat. Stanie z boku i mówienie że my nie angażujemy sią poza Polską czy Europą jest idiotyczne
Próbował -to co pisze robić -Jarek ale opór prosowieckich kadłubków w naszym sejmie byl zbyt wielki. Na słowo wywiad i rozwiązanie WSI ( co ma duży związek ze sobą )oszołomy puszczały w rządowe media hasło- Kaczyński chce podsłuchiwać albo Macierewicz znów niszczy polskie służby i i temat padał na łeb albo był szczątkowo wykonywany