Czy nie chodzi przypadkiem o 3 etapy działania CIA w innych państwach?
- najpierw niszczą państwo od strony gospodarczej przyznając miliardowe pożyczki (Iran)
- następnie przechodzą do etapu buntowania ludności cywilnej wobec władzy/rządu (Egipt)
- jeśli 2 pierwsze punkty nie podziałały to przechodzi się do "interwencji zbrojnej" jak to ładnie zostało kiedyś zdefiniowane (Irak, Afganistan)
Sporo jest na ten temat w necie, również można znaleźć filmy na YT.
Oczywiście można uznać, że "Afrykańska Wiosna Ludów" wzięła się sama przez się bez udziału CIA. Ja jednak w cuda nie wierzę
