Kowalski napisał(a):

Dziękuję za super inteligentną odpowiedź . Czyli rozumiem Panie martin_6, że nie było sposobu nie wejścia w koalicje z Samoobroną?
|
Było - samorozwiązanie sejmu. Taki maly szczegół żeby się samorozwiązał musiała być większość - więc musialaby być to decyzja wspólna PO i PIS albo PIS i SO /LPR - co jest mało prawdopodobne - a nawet jesli to mielibysmy wielotygodniowy okres bez sejmu i rządu.
Ciekawe że nikt się nie czepia PO że złamało ustalenie i wypięło się na koalicję z PIS po dotkliwej porażce liżąc rany, a czepia się że PIS zrobił ze SO/LPR koalicję, SO i LPR którzy nie byli z nikąd tylko wybranymi przez kilkaset tysięcy ludzi posłami - z perspektywy czasu nie gorsi od Platfusow - czym się taki Lepper rózni od Mira z Chlebem czy Sawickiej?