Wizard napisał(a):

Będę w niedzielę w Krakowie, nie orientuje się w komunikacji miejskiej... Możecie mi wskazać jakim tramwajem/autobusem dojechać z Dworca Głównego do przystanku, w którym będę najbliżej Rynka Głównego? I na Reymonta?
|
Gdy wyjdziesz z Dworca Głównego (niezależnie, czy przez budynek, czy też z któregoś tunelu), po prawej ręce powinieneś mieć Galerię Krakowską. Idź po skosie na lewo w stronę podziemnego przejścia (tamtędy chodzi wiele osób, na pewno zobaczysz), gdy już miniesz tunel, idź cały czas wzdłuż główną alejką i wyjdziesz przy Plantach, będziesz widział już zabudowania Rynku. Gdy będziesz cały szedł prosto główną alejką, po chwili dotrzesz do Bramy Floriańskiej, a stamtąd już bankowo trafisz.
A na Reymonta to chyba najprościej tramwajem. Sytuacja analogiczna jak powyżej, tyle że nie wchodzisz w ogóle do tunelu. Patrząc z punktu wyjścia albo idziesz na przystanek tramwajowy po lewej stronie, albo na przystanek tramwajowy bliżej tunelu (oba tramwaje jadą przez to samo skrzyżowanie, tylko z różnych stron) i czekasz na tramwaj 15 lub 12, oba w kierunku Cichego Kącika. Jedziesz stamtąd parę przystanków, wysiadasz na bodajże siódmym przystanku (Reymana - na żądanie). Stadion będziesz miał jak na wyciągnięcie ręki. Miejsca z gadżetami są od strony Reymonta, a jako że ulica Reymana jest otwierana wyłącznie w dniu meczów, będziesz musiał zrobić sobie przebieżkę przez Park Jordana
Tutaj mapka (gdyby się nie wyświetlała, to skopiuj link i wklej do nowo otwartej karty)
@ponury: dzięki za przypomnienie. W Dzienniku Polskim piszą, że ulicę otworzą wraz z oddaniem całego stadionu:
http://www.dziennikpolski24.pl/pl/re...-na-mecze.html