Wyświetl pojedynczy post
Q13SON
Senior Member
 
 
Od: 06.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#139
Stary 18.03.2011, 13:55
Cytat:
Holender wypowiedział się na temat ogólnej tendencji "zatrudniania" do reprezentacji zawodników zagranicznych. - Nie jest dobrze, gdy zawodnicy grają dla kraju, którego narodowości nie posiadają. Jak tak dalej pójdzie, to Katar, Rosja czy inny bogaty kraj będzie kupował reprezentantów. Tak przecież już się dzieje w niektórych sportach - na przykład w Holandii reprezentacja tenisa stołowego składa się z samych Chińczyków, którzy nawet nie znają naszego języka - zwrócił uwagę trener Wisły, co jak żywo przypomina sytuację w naszym kraju w tej samej dyscyplinie.

- Dla reprezentacji i rozgrywek międzynarodowych będzie lepiej, jeśli będą grać w niej zawodnicy z danego kraju. Choć w przypadku Meliksona sytuacja jest odrobinę inna - on ma polską matkę - przypomina Holender. - Jeśli zaś chodzi o jego umiejętności, to jestem przekonany, że dodał wiele jakości do polskiej piłki. Można to było zobaczyć w pierwszych jego meczach, a moim zdaniem on może grać jeszcze lepiej.
Maaskant o usilnej naturalizacji.

Arboleda śpiewa hymn i odpowiada na niewygodne pytania:
http://www.weszlo.com/news/6482
Odpowiedz cytując