Wyświetl pojedynczy post
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1851
Stary 17.03.2011, 17:40
Markus napisał(a):Wyświetl post
A na przyszły sezon trzeba koniecznie nie tylko sprowadzić przynajmniej jednego klasowego napastnika, ale też zrobić coś z obroną. Obrońcy muszą myśleć na boisku i grać odpowiedzialnie. A u nas przynajmniej dwóch regularnie ma problem z myśleniem na murawie (Cikos i Bunoza), co jest dodatkowym dramatem. Z ich piłkarskiej głupoty bierze się większość kardynalnych błędów, które ta formacja popełnia.

Gdy do tego swoją cegiełkę dołoży jeszcze miękko grający i motorycznie prezentujący się fatalnie Jaliens,, a także uczący się dopiero swojej roli Palic, mamy doskonałą receptę na problemy, gubienie punktów i bolesne klęski.
Napastnik będzie na pewno. Pytanie jest takie, ilu trafi do nas obrońców. Na środku jeszcze przez kilka lat (2.5 i 4) będziemy mieli Bunozę i Jaliensa. Można rzec, że jesteśmy na nich skazani. Nie sądzę, żeby pojawił się tu ktoś nowy, chyba że za Chaveza, który również na razie nie jest zawodnikiem naszych marzeń. Ciekawi mnie czy wobec tego zostanie, czy też postarają się sprowadzić kogoś lepszego od naszej 3. Boczni są chyba priorytetem, ale... nawet jeśli przyjdą, muszą najpierw wypalić i zgrać się z drużyną. W sytuacji, gdyby ktoś przyszedł za Chaveza i doszło 2 bocznych, znowu trudno powiedzieć ile czasu zajmie zgrywanie obrony, więc początek kolejnego sezonu znowu może jest sporą niewiadomą, co martwi w perspektywie pucharów.

Zastanawia mnie Jaliens, a właściwie powód jego słabej postawy. Czy to kwestia przygotowania, słabo idącej aklimatyzacji czy też efekt "wypalenia" jak w przypadku chociażby Żurawia.