arti napisał(a):

... - ....,Perquis, Arboleda,Boenisch-Obraniak, Roger,Melikson,Matuszczyk-...,...
Brakuje nam już tylko bramkarza, prawego obrońcy (może np. Deleu?) i napastników (Aquafresca i ktoś tam) i ... naprzód Biało-Czerwoni!
|
Matuszczyk urodził się w Gliwicach, od zawsze corocznie odwiedza Polskę, jego ojcem jest Jerzy Matuszczyk, były bokser Carbo Gliwice , matka również jest Polką. Adam od zawsze mówi płynnie po polsku i od początku gra dla naszych młodzieżowych reprezentacji. Stąd nigdy nie zrozumiem tego, czemu Matuszczyk jest wymieniany w gronie Obraniaków, Perquisów, Boenischów i innych farbowanych lisów. Nigdy nie zostało mu wręczone polskie obywatelstwo, bo ma je przez całe życie.
Teqcontroller napisał(a):

|
Co za cyrk ja pierdziele , chłopakowi mętlik w głowie robić , no ale sie nie dziwię skoro mamy słaby materiał w reprezentacji , Meli ma Polski paszport więc sępy nie śpią.
|
Słaby materiał? Póki co Melikson musiałby wygrać rywalizację z jednym z trójki wybranej z grona Błaszczykowski, Peszko, Grosicki, Obraniak, Majewski, Cywka, Mierzejewski, Małecki, i ja osobiście Meliksona widziałbym ewentualnie jako 6 z kolei do wyboru. W Izraelu miałby mniejszą konkurencję niż u nas. Z całym szacunkiem dla Maora, ale daleko mu do Błaszczykowskiego, Obraniaka czy Peszki, którzy sprawdzili się w ligach lepszych od izraelskiej czy polskiej.