Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
Ikki
Senior Member
 
 
Od: 11.2008
Skąd: Aleksandrów Kujawski

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9111
Stary 10.03.2011, 19:10
KOMINEK napisał(a):Wyświetl post
A jak to jest że w koszykówce są ograniczenia ilości obcokrajowców
Podobnie jest w siatkówce, a przecież ta liga należy do najsilniejszych w Europie. Maksymalnie 3 zawodników bez polskiego paszportu może występować na boisku razem, a klub może zatrudnić ich dowolną liczbę. Trochę to już trwa, a do tej pory nie słyszałem o skargach do Komisji Europejskiej itp.
Więc PZPN chyba może coś podobnego wprowadzić...;/

Ps. Tylko, że wśród siatkarzy pod względem jakości zawodników mamy potencjał znacznie większy niż wśród piłkarzy, a mimo to już powoli zaczyna się zabawa paszportami w celu osiągnięcia sukcesu, jak Resovia, która w podstawowym składzie na 7 zawodników ma tylko 2 potencjalnych reprezentantów Polski, 2 z paszportem Polski i 3 obcokrajowców.
Przepraszam za zejście z tematu, lecz i w Ekstraklasie na początku byśmy szukali dobrych polskich zawodników, a jakby zaczęło ich brakować... zaczęłoby się nagminne dawanie obywatelstw;/
Ostatnio edytowane przez Ikki : 10.03.2011 o godz. 19:19.
Odpowiedz cytując