|
W regulaminie rozgrywek o mistrzostwo Ekstraklasy znalazłem następujące rzeczy o zgłoszeniach graczy do rozgrywek;
Acha na wstępie trzeba powiedzieć że kluby zgłaszają listy A B i C i tak;
14.6. Każdy klub może mieć nie więcej niż 28 zawodników na Liście A w trakcie
trwania sezonu. Jako minimum, miejsca 18 – 24 na Liście A (siedem miejsc), są
zarezerwowane wyłącznie dla zawodników szkolonych w federacji, zaś miejsca 25-27
na Liście A (trzy miejsca) są zarezerwowane dla wyłącznie dla zawodników
szkolonych w klubie oraz miejsce 28 jest zarezerwowane dla bramkarza, nie
podlegającego żadnym ograniczeniom. Na miejscach 1-17 mogą być zgłaszani dowolni
zawodnicy.
14.7. Zawodnik szkolony w klubie oznacza zawodnika, który – bez względu na swoją
narodowość lub wiek – jest zarejestrowany w obecnym klubie przez okres, z
przerwami lub nie, trzech pełnych sezonów (tj. okres począwszy od pierwszego
oficjalnego meczu odpowiednich krajowych rozgrywek) lub przez 36 miesięcy
pomiędzy 15 rokiem życia (lub rozpoczęciem sezonu podczas którego zawodnik
kończy 15 rok życia) i 21 rokiem życia (lub końcem sezonu podczas którego zawodnik
kończy 21 rok życia).
14.8 Zawodnik szkolony w klubie należącym do federacji oznacza zawodnika,
który – bez względu na swoją narodowość lub wiek – jest zarejestrowany w klubie lub
innym klubie należącym do tej samej federacji co klub obecny przez okres, z
przerwami lub nie trzech pełnych sezonów lub przez 36 miesięcy pomiędzy 15 rokiem
życia (lub rozpoczęciem sezonu podczas którego zawodnik kończy 15 rok życia) i 21
rokiem życia (lub końcem sezonu podczas którego zawodnik kończy 21 rok życia).
14.9. W sezonie 2008/2009 na liście B będą mogli być umieszczani zawodnicy
urodzeni 1 stycznia 1987 roku i później, którzy są uprawnieni do gry w klubie
nieprzerwanie przez dwa lata od ukończenia przez nich 15 roku życia. Nie muszą to
być dwa lata bezpośrednio przypadające przed sezonem, na który piłkarz będzie
zgłoszony na liście B. Każdy klub może uprawnić do rozgrywek nieograniczoną liczbę
zawodników na listę B.
....
14.12. Ustala się, że przypadku zawodnika polskiego urodzonego po 1 stycznia 1987
roku, występującego w klubie w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, ale nie
spełniającego wymogów, zezwalających na wpisanie na Listę B – taki zawodnik może
w dowolnym momencie w trakcie trwania sezonu być uprawniony do rozgrywek po
rozegraniu co najmniej trzech meczów w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy poprzez
wpisanie na Listę C. Powyższe nie dotyczy zawodników testowanych. Nie jest
dozwolone przenoszenie zawodników z Listy A na Listę C. W przypadku uprawnień
zawodników z Listy C do rozgrywek ligi zawodowej obowiązują ogólne zasady
dotyczące uprawnień zawodników.
wyimki pochodzą z regulaminu na sezon 2008/2009 stąd mogło się coś zmienić ale generalnie tak to wygląda. Obawiam się również że nic nie stoi na przeszkodzie żeby podnieść liczebność "wychowanków" (co najmniej 3 lata w klubie) i graczy szkolonych w polskich klubach których trzeba będzie zgłaszać np. do liczby 5 + 12 (z 28 osobowej listy A). PZPN mógłby to zrobić przypuszczam.
God save the Queen
Long live the Queen
|