Wyświetl pojedynczy post
nicolas
Senior Member
 
Od: 05.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#43811
Stary 10.03.2011, 13:53
Wiedziałem, że pomysł Laty odbije się echem na forum.
Oczywiście, wg mnie, nie ma co w tym momencie analizować sytuacji kadrowej Wisły pod kątem obcokrajowców, bo jak wiadomo, prawo nie działa wstecz. Jeśli pomysł Laty przejdzie, a tego sobie życzę, to przecież nie zwolnią z dnia na dzień obcokrajowców. Będą mogli grać do wygaśnięcia kontraktów. A potem - w zależności od pomysłu Laty - jeśli klub chciałby ich zatrzymać, będzie musiał zwiększyć im zarobki do min. 250 tys zł. Oczywiście spowoduje to krótkotrwały problem niesprawiedliwości w postaci nierówności między klubami. Od chwili ustanowienia nowego prawa, kluby zatrudniające w większości Polaków, np. Górnik Zabrze, nie będą mogli sięgnąć po obcokrajowca w celu podniesienia poziomu, może się okazać, że nie będzie ich stać na wysoki kontrakt dla niego. W tym samym czasie, kluby, które zdążyły się nachapać obcokrajowcami przed reformą, dalej będą mogły z nich korzystać, co najmniej do wygaśnięcia ich kontraktów.

Tak na gorąco sobie myślę.
Odpowiedz cytując