Wyświetl pojedynczy post
januszek888
Junior Member
 
Od: 05.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#953
Stary 10.03.2011, 12:00
fialo napisał(a):Wyświetl post
Dzisiaj przypadkowo wpadł mi w ręce cennik biletów na drugoligową (czyli de facto trzecioligową) żużlową Wandę Kraków. Za obejrzenie TRZECIOLIGOWYCH rozgrywek żużlowych trzeba zapłacić:

- 20 i 30 PLN za bilet na mecz.
- 150 PLN za karnet na 8 TRZECIOLIGOWYCH meczy.

Ceny na Wisłę każdy zna. O wnioski też nietrudno.
Wniosek z tego taki, że skoro mają pełny stadion na żużlu to znaczy, że podaż jest w dobrym stosunku co do popytu przy takiej cenie za udział w tym wydarzeniu. Prawda, że na Wiśle ceny są niższe niż w pozostałych czołowych klubach, tyle, że to jest ich problem a nie nasz. My musimy się głowić jak ustalić cenę by na utrzymanie obiektu (ew. wynajem od Miasta) zarobić. Frekwencja na poziomie 26 tys przy otwartych wszystkich trybunach moim zdaniem to konieczność, a przy takim rozkładzie cen biletów pozostanie ona marzeniem. Ceny mogą zostać na takim poziomie tylko pod warunkiem, że osoba pojawiająca się pierwszy raz na stadionie poczuje się tu dobrze, zrelaksuje się, przeżyje emocje, będzie mogła zjeść, napić się, zabrać żonę, dzieci, oferta klubu musi być bogatsza dla pikników jeżeli chcemy ich na stadion przyciągnąć. Kibic dostosuje się zawsze do tej ceny, którą klub podyktuje, piknikowi nie wystarczy atmosfera i drużyna wygrywająca mecze (no chyba, że gra jak Barca), tyle, że ilu jest na Wiśle takich kibiców dla których cena gra rolę drugorzędną Myślę, że to wychodzi na takich meczach jak ten z ŁKS-em po zapewnieniu sobie tytułu przez Wisłę.
Odpowiedz cytując