emj10 napisał(a):

Nikt nie pisze o tym, że T-Mobile Ekstraklasa TV praktycznie już przesądzona?
Ciekawe jak będzie wyglądało wdrożenie tego kanału z całą jego otoczką. Nie ma co się oszukiwać, ale do początku sierpnia zostało 5 miesięcy, a rekrutacja dziennikarzy, przygotowanie studia i cała obsługa transmisji będzie nie lada wyzwanie dla ponoć... Basałaja.
Z tego co można wyczytać mówi się o tym, że mogą być wprowadzone transmisje przez internet, jak możliwa jest sprzedaż praw do transmisji stacjom i platformom zagranicznym. Nie żebym był przesadnym optymistą, ale ja widzę plusy takiego rozwiązania.
PS. A jeszcze ma wrócić Puchar Ekstraklasy
|
Gdzieś to wyczytał?
Wszystkie te informacje są świetnymi dla kibica Ekstraklasy (przynajmniej w teorii), nieco gorszymi dla klubów, bo teraz ilość kasy zarobionej na prawach transmisyjnych nie będzie już taka pewna, jak kiedyś. To trochę tak, jakby z obligacji przeszli na akcję. Może w ostatecznym rozrachunku sprzedawanie poszczególnych praw większej ilości podmiotów wyjść na duży plus, ale może też wyjść na lekki minus w stosunku do tego, co teraz mają. Czas pokaże która opcja wypali.
Ale też jeśli tylko T-Mobile zabierze się za sponsorowanie naszej ligi, to to będzie w tym wszystkim największy finansowy plus dla Ekstraklasy.