TeeS napisał(a):

Wieszczycki bardzo dobrze skomentował. Karny był zupełnie niezgodny z duchem gry. Za takie rzeczy 11-ek się po prostu nie dyktuje...
Równie dobrze można dyktować karne za każdą rękę, czy za każde przepychanie się w polu karnym.
|
Umiejętność respektowania ducha gry odróżnia dobrych sędziów od tych przeciętnych, którzy jak aptekarze stosują przepisy co do joty.
Nie zmienia to jednak faktu, że z formalnego punktu widzenia decyzja arbitra jest poprawna.