|
To jest naprawdę chichot losu, że Legia ma taki talent jak Wolski w ME (dziś popisał się hattrickiem), w podstawowym składzie głównie z konieczności gra Kucharczyk i w każdym meczu wyróżnia się nie tylko walecznością, a Skorża już daje do zrozumienia, że w ich miejsce chce szybko do składu wprowadzić niejakiego Ogbuke, etatowego rezerwowego średniaka ligi cypryjskiej, czy też wcześniej dołu tabeli ligi izraelskiej...
Nikt też (sztab szkoleniowy) nie kwestionuje pozycji niejakiego Manu w składzie, który również charakteryzuje się tym, że przez 95% sezonu charakteryzuje się "asysto-wstrętem", właściwie nie widziałem spotkania jeszcze Legii w tym sezonie, w którym ten piłkarz wypracowałby w ciągu jednego meczu dla kolegów dwie, trzy sytuacje bramkowe. Biega szybko, ale kompletnie nic (prócz wywalczonych autów i rzutów rożnych) z tego nie wynika.
Niech sobie tam robią co chcą, mi to lotto, ale patrząc na to w kontekście rozwoju POLSKIEJ piłki, nie dziwi to, że mamy zawodników takich, jakich mamy...skoro tylko szczęśliwcy dostają swoje szanse (...a potem wyjeżdżają za wiele setek tysięcy euro do lepszych lig). Ale też patrząc na to z innej strony to kto wie, czy Legia za cztery, pięć lat nie znajdzie się w innej rzeczywistości pod względem szkolenia młodzieży niż cała reszta klubów naszej Ekstraklasy. Pojawia się u nich naprawdę imponująca ilość młodych zawodników, którzy w wieku 17-21 lat już prezentują poziom co najmniej solidnych ligowców - Borysiuk, Kucharczyk, Rybus, Wolski i kilku innych.
To daje nadzieję, że mając 24-25 lat już będą naprawdę ogranymi zawodnikami naszej ligi i wyjadą w dobrym, wczesnym okresie swojej kariery na zachód, a nie jak niegdyś Żuraw, Franek, Szymek, czy Kosa, kiedy już było za późno na naukę gry w zachodnich ligach. A pożytek z nich będzie miała reprezentacja. I tak już Błaszczykowski, Piszczek czy Lewandowski mają czas, żeby tam okrzepnąć i mając te 25-26 lat zacząć grać na najwyższym poziomie.
|