Wyświetl pojedynczy post
tomo
Senior Member
 
Od: 12.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21083
Stary 06.03.2011, 20:41
Jot napisał(a):Wyświetl post
Poborca skarbowy z US. Komornik to się poważniejszymi rzeczami zajmuje. Mylisz pojęcia.
Konsekwencje niezapłacenia są takie, że mogą chcieć to sobie jakoś ściągnąć. W jaki sposób to zrobią to już jest inna sprawa.


Jeśli nie zostanie wszczęta egzekucja na podstawie tytułu wykonawczego to pewnie, może się przedawnić. Gorzej jak egzekucja została wszczęta. Wtedy wierzyciel ma prawo w razie nieściągalności ponowić za jakiś czas egzekucję.


Gówno prawda. Jedna z największych bzdur jakie przeczytałem. Idź się doucz i nie wprowadzaj ludzi w błąd.


Mandat to należność skarbu państwa, a jak wiadomo żeby umorzyli mandat to musiałby stać się cud. Druga sprawa to to, że nawet jak mu napiszą że umorzyli postępowanie egzekucyjne, to nadal wisi pieniądze, o które się upomną za jakiś czas. Umorzenie postępowania egzekucyjnego na podstawie tytułu wykonawczego nie wiąże się z umorzeniem długu. Ustawodawca dał prawo wierzycielowi występować o ściągnięcie pieniędzy w późniejszym czasie, w razie jego nieskuteczności. Nie pisz więc, że umorzą mu mandat, to tak jakby państwo nie chciało zasilić budżetu z pieniędzy obywatela.
A jednak stał się cud i alleluja mandat umorzony. Nie wnikam jak to zrobił ale nie płacił.
Odpowiedz cytując