na pewno jako ciekawostkę możesz napisać, że Jugosławia miała hymn (linie melodyczną) wzorowaną na naszym hymnie. teraz już Serbia ma inny hymn ale myślę, że warto o tym wspomnieć bo mało osób o tym wiem.
link do hymnu Jugosławii
http://patrz.pl/mp3/hymn-jugoslawii